Uteč! Na televizní stanici Nova Cinema si můžete užít sto čtyři minuty strachu

Televizní stanice Nova Cinema pravidelně do svého vysílání zařazuje i snímky s hororovou tématikou. Patří mezi ně film Uteč!, natočený v koprodukci USA a Japonska v roce 2017. Jeho námětem je rasová nesnášenlivost ve 21. století. Není se proto možné divit, že hlavními hrdiny je běloška a černoch.

Napětí od začátku do konce

Film Uteč! vás hned od začátku vtáhne do děje. Úvod je věnován rychlému seznámení s nejdůležitějšími postavami  – Chrise a Rose si určitě zamilujete. Temná atmosféra hororového příběhu je budována postupně a velmi pečlivě. Nese v sobě rysy mistra hororu Hitchcocka, který sázel zejména na propracovanou psychologii postav i děje. Ostatně film nenápadně odkazuje na některé klasické snímky – například Psycho z roku 1960 nebo Mechanický pomeranč (1971).

Horor s prvky humoru

Atmosféra ve filmu houstne čím dál tím více a divák se v tom dobrém nepřestává divit tomu, co mu tvůrci předkládají k vidění. Vše pak spěje k napínavému finále, které opravdu překvapí. Ačkoliv má film v sobě silné hororové téma, najde se v něm i prostor pro odlehčení nějakým tím vtípkem. Milovníci snímků, u nichž se rádi bojí, si film Uteč! rozhodně užijí. A ti ostatní aspoň uvidí, jak má vypadat správně natočený horor.

Z natáčení filmu

Film Uteč! byl natočený za 28 dní. Původně se předpokládalo, že se bude natáčet v Los Angeles, ale nakonec se filmování přesunulo do Alabamy. Režisér Jordan Peele je afroamerického původu, narodil se v New Yorku před 43 lety. Je prvním Afroameričanem, který získal Oscara za nejlepší scénář, a to právě za snímek Uteč! Do hlavních rolích byli obsazeni americká herečka Alison Williams (Rose), pro kterou účinkování ve filmu znamenalo jednu z nejvýraznějších rolí, a britský herec a scénárista Daniel Kaluuya (Chris).

Aktuálně v tv světě
Znáte příběh o Yetim? Podívejte se společně s dětmi na film o jeho přesném opaku. Animovaný dobrodružný film Yeti: ..
02.12.2023
Jak to může dopadnout, když se tři poměrně velké rodiny spojí v jednu? To ve své komedii ukazuje Petr Nikolaev. Těšte ..
28.11.2023
Akční hit z roku 2004, postavený na spravedlnosti a schopnosti muže udělat správnou věc. I kdyby ho to mělo stát život. ..
26.11.2023
Demoliton Man, kultovní film devadesátek a vzpomínky na dětství z pera Daniela Waterse, Roberta Reneaua a Petera Lenkova se ..
25.11.2023
Rozhodně není špatné se občas podívat na filmy, které vznikly v minulosti. Zejména šedesátá léta jsou nabita hotovými ..
12.11.2023
Když se natáčel český film Metráček, psal se rok 1971. Jeho autoři sáhli po osvědčeném textu od spisovatele Stanislava ..
11.11.2023
Psal se rok 1978, když byl do kin uveden americký film Pomáda s Johnem Travoltou a Olivií Newton-John v hlavních rolích. ..
04.11.2023
V lednu 2008 měl svou televizní premiéru kanadský seriál Případy detektiva Murdocha, v originále Murdoch Mystery, jenž ..
03.11.2023
Sázkou na jistotu lze považovat filmy natočené na motivy románů J. R. R. Tolkiena režisérem Peterem Jacksonem. K ..
02.11.2023
V dobách budování světlých zítřků v duchu socialismu neměly děti běžně přístup k tradičním animovaným filmům z ..
31.10.2023