V kině se již promítá dokumentární film Mára jde do nebe

Jedná se o dokumentární film o nejvýznamnějším českém a světovém horolezci Marku Holečkovi. Tento film je možné již zhlédnout v kinech a po premiéře v kinech se můžeme těšit na jeho objevení na televizních obrazovkách. Objeví se na stanici ČT1 avšak datum jeho objevení bude ještě upřesněn.

Marek leze na ty nejvyšší hory bez kyslíku náročným alpským stylem. Jeho radikální přístup k horolezení a k životu mi přináší mnoho úspěchů, ale také mnoho problémů.

Dokumentární film znázorňuje jeho pět pokusů o výstup na Gašerbrum. Jedná se o prvovýstup na velmi náročnou horu. Celý film je pojat z pohledu Marka Holečka, v podstatě vidíme vše jeho očima. Také jsou zde pohledy lidí okolo něj, lidí, kteří na něj čekají až se vrátí. Pohled jejich očima na celou věc je ve filmu zobrazen také.

Až poslední pátý pokus byl úspěšný, mezitím ostatní pokusy přinesly různé tragedie. Marek přišel o několik článků prstů kvůli omrzlinám, také přišel o spolulezce, který před ním spadl z výšky tisíce metrů. Nic z toho, ale Marka nedonutilo se vzdát a horu zdolal.

Režisérkou je Markéta Ekrt Valková, která také režisírovala čtyři v tom, živnostníci v karanténě aneb holé zadky atd.

Režisérka se ve filmu Mára jde do nebe snaží zachytit krásu, velkolepost, klid hor. Také se snaží o zachycení Marka samotného, o zachycení jeho povahy, problému, osobního života a všeho s tím spojeného. Je zde zachyceno Markovo odhodlání, jeho vytrvalost, překonávání překážek, radost, smutek a vše co se mu odehrávalo v hlavě i v srdci, po celou dobu snažení zdolat horu Gašerbrum.

Aktuálně v tv světě
Na stanici Očko se pravidelně každé pondělí, úterý a středu vysílá pořad Mixxer. Tento pořad je založený na ..
03.07.2022
Film z roku 2021 s názvem Nezanechat stopy bylo možné vidět pouze v kině nebo online. Nově, ale bude možné tento film ..
29.06.2022
Od roku 2011 se vysílá na stanici Prima talkshow 7 pádů Honzy Dědka v pražském divadle Viola. Do této show si Jan Dědek ..
26.06.2022
Na stanici Joj cinema byla odvysílána premiéra filmu rozhněvaný muž z roku 2021. Film režíroval Guy Ritchie, který ..
23.06.2022
TV Prima zveřejnila na svých sociálních sítích příspěvek kde prozradila podrobnosti o utajeném natáčení nového ..
19.06.2022
Nový film nese název Prezidentka, je režírován Rudolfem Havlíkem, který taky režíroval film Bábovky nebo Po čem muži ..
16.06.2022
Film Nebezpečný nápadník se poprvé objevil na televizních obrazovkách 4.6.2022 a to na stanici Prima. Teno film je z roku ..
13.06.2022
Jedná se o dokumentární film o nejvýznamnějším českém a světovém horolezci Marku Holečkovi. Tento film je možné již ..
07.06.2022
Tento seriál je pouze 8 dílný, v každém díle je jiná žena. Žena která se necítí krásná, potřebuje změnu a zvednout ..
05.06.2022
Tento dokument je pokaždé třiceti minutový a v každém díle se probírá problematika a obtížnost v životním obdobím ..
01.06.2022