Vánoce představí pohádkový příběh o hvězdě

U Štědrovečerního stolu si velká část Čechů zvykla sledovat v premiéře vždy zbrusu novou pohádku pocházející z původní české tvorby. Výjimku Česká televize neudělá ani v letošním roce. Tentokrát chystá na 24. prosince 2020 pohádkový příběh O vánoční hvězdě.

Nesobecká láska

Ředitel ČT divákům slibuje příběh spojující svět lidí s obrázky asociujícími malůvky Josefa Lady a speciální efekty na nočním nebi plném hvězd. Děj představuje velice silnou lásku odmítající jakékoliv sobectví. Diváci se tak mají na co těšit, kvalitu zaručuje i skutečnost, že pod režisérskou taktovkou je u vánoční premiéry podepsán osvědčený Karel Janák. Hereckých úkolů se ujali ostřílené hvězdy počínaje Terezou Ramba a Aňou Geislerovou čí Zlatou Adamovskou a konče Vojtěchem Kotkem, Matějem Hádkem, Ondřejem Sokolem a Martinem Hubou. Výčet vánočního programu tím ale ani zdaleka nekončí.

Netradiční příběh

Hodinářův učeň patří k filmům určeným pro celou rodinu a v České televizi jí bude patřit čas 25. prosince 2020, tedy na První svátek vánoční čili Boží hod. Přináší pestrý koktejl osudových motivů, nechybí samozřejmě láska, hrdinové se potýkají s nekončící lidskou malostí, ale jako ve správném pohádkovém příběhu zde zvítězí dobro nad zlem, zde šikovnost a odvaha. Nejde o klasickou pohádku, ale poměrně originální a netypický příběh, který jistě zaujme. Natočila ho režisérka Jitka Rudolfová a hlavní roli chamtivého hodináře si s gustem zahrál Viktor Preiss.

Koprodukce se Slovenskem

I druhý svátek vánoční bude na ČT patřit pohádkovému reji, a to v podobě v podobě koprodukční česko-slovenské pohádky. Z uvádění společně natočených příběhů dvou bývalých součástí společného státu, se rovněž stala hezká vánoční tradice. Probíhá už posedmé. Ta letošní má název O léčivé vodě a představuje příběh týkající se lásky a spravedlnosti.Vznikla v režii Jána Sebechlebského a z českých hercůpředstaví například Lindu Rybovou a Petra Vaňka, ze slovenských Mariána Mitaše nebo Zuzanu Kanóczovou.

Aktuálně v tv světě
Aktuální situace lockdownu přiměla televizní kanál ČT ke drobným inovacím ve zpravodajském programu. Ke sledovanosti ..
03.03.2021
Na obrazovku TV Prima se vrací pořady Libovky Pepy Libického, Vychytávky Ládi Hrušky, Prima Receptář Prima nápadů. ..
28.02.2021
Myslet si, že křivka vývoje sledovanosti televizních pořadů na počítači je totožná jako ta u televize by bylo chybou. ..
23.02.2021
I když mezi nejoblíbenější televizní programy patří seriály, samozřejmě televizní kanály chystají i další ..
21.02.2021
Od středečního večera 24. února 2021 nabídne TV Nova bonusy k velmi žádanému programu MasterChef Česko. Nasadí je ve ..
16.02.2021
V lednu letošního roku se jedničkou ve sledovanosti stala Česká televize, jejíž podíl na sledovanosti se dostal až na ..
14.02.2021
Zcela určitě k tomu dopomohla koronavirová krize – v loňském roce stoupla sledovanost televizí obecně. Na dvojnásobek ..
09.02.2021
Nové zpravodajství chystá na svém kanále Česká televize. Na ČT3, kanále, který odstartoval svoje vysílání vloni ..
07.02.2021
Počínaje 2. únorem 2021 rozšiřuje zpravodajská stanice CNN Prima News, náležející ke skupině TV Prima, regionální ..
02.02.2021
Jaké trendy se objevují na televizním trhu? Vzájemnou symbiózu a podporu stále více vykazuje video, video na online ..
29.01.2021