Vánoce představí pohádkový příběh o hvězdě

U Štědrovečerního stolu si velká část Čechů zvykla sledovat v premiéře vždy zbrusu novou pohádku pocházející z původní české tvorby. Výjimku Česká televize neudělá ani v letošním roce. Tentokrát chystá na 24. prosince 2020 pohádkový příběh O vánoční hvězdě.

Nesobecká láska

Ředitel ČT divákům slibuje příběh spojující svět lidí s obrázky asociujícími malůvky Josefa Lady a speciální efekty na nočním nebi plném hvězd. Děj představuje velice silnou lásku odmítající jakékoliv sobectví. Diváci se tak mají na co těšit, kvalitu zaručuje i skutečnost, že pod režisérskou taktovkou je u vánoční premiéry podepsán osvědčený Karel Janák. Hereckých úkolů se ujali ostřílené hvězdy počínaje Terezou Ramba a Aňou Geislerovou čí Zlatou Adamovskou a konče Vojtěchem Kotkem, Matějem Hádkem, Ondřejem Sokolem a Martinem Hubou. Výčet vánočního programu tím ale ani zdaleka nekončí.

Netradiční příběh

Hodinářův učeň patří k filmům určeným pro celou rodinu a v České televizi jí bude patřit čas 25. prosince 2020, tedy na První svátek vánoční čili Boží hod. Přináší pestrý koktejl osudových motivů, nechybí samozřejmě láska, hrdinové se potýkají s nekončící lidskou malostí, ale jako ve správném pohádkovém příběhu zde zvítězí dobro nad zlem, zde šikovnost a odvaha. Nejde o klasickou pohádku, ale poměrně originální a netypický příběh, který jistě zaujme. Natočila ho režisérka Jitka Rudolfová a hlavní roli chamtivého hodináře si s gustem zahrál Viktor Preiss.

Koprodukce se Slovenskem

I druhý svátek vánoční bude na ČT patřit pohádkovému reji, a to v podobě v podobě koprodukční česko-slovenské pohádky. Z uvádění společně natočených příběhů dvou bývalých součástí společného státu, se rovněž stala hezká vánoční tradice. Probíhá už posedmé. Ta letošní má název O léčivé vodě a představuje příběh týkající se lásky a spravedlnosti.Vznikla v režii Jána Sebechlebského a z českých hercůpředstaví například Lindu Rybovou a Petra Vaňka, ze slovenských Mariána Mitaše nebo Zuzanu Kanóczovou.

Aktuálně v tv světě
Už během vysílání 11.listopadu 2020 odvolala Rada České televize dozorčí komisi, která má pět členů. Měla totiž ..
22.11.2020
Seriálový trumf chystá do vysílání TV Prima.  Nedávno dotočila svoji novinku.  Ve vysílacím schématu by se měla ..
19.11.2020
Česká televize nyní prozradila první novinku, kterou ve svém vysílání chystá pro příští rok. Diváci se mohou těšit ..
15.11.2020
Iniciativu na posílení ekologických projektů Moje země připravila TV Nova. Pod heslem „Pečujeme společně o přírodu ..
11.11.2020
U Štědrovečerního stolu si velká část Čechů zvykla sledovat v premiéře vždy zbrusu novou pohádku pocházející ..
08.11.2020
Přísnější opatření související s pandemií covid-19 mnoho lidí opět přikovalo k televizním obrazovkám. Promítá ..
06.11.2020
Česká televize aktuálně reaguje na druhou vlnu koronaviru. Rozhodla se prodloužit vysílání programu ČT3, a to minimálně ..
01.11.2020
V pondělí 26. října 2020 odstartovala na HBO a HBO Go nová minisérie s názvem Mělas to vědět. Šestidílný seriál ..
29.10.2020
Jak se projevuje druhá vlna pandemie koronaviru na sledovanosti televizního vysílání? Podle očekávání roste sledovanost ..
25.10.2020
Natáčení zbrusu nového pořadu nyní ohlásila Česká televize. Pod jejími křídly vzniká desetidílný televizní seriál ..
20.10.2020