Vánoční pohádka Klíč svatého Petra pobaví celou rodinu

Pokud k Vánocům něco neodmyslitelně patří, pak to jsou pohádky. Letos se můžete na ČT1 těšit na novou štědrovečerní pohádku Klíč svatého Petra. Kdo za ní stojí a proč byste si ji rozhodně neměli nechat ujít?

Děj netradiční pohádky zaujme velké i malé

Režie pohádky se ujal Karel Janák a scénář sepsal Petr Hudský. Děj se točí okolo tří ústředních postav: zloděje Viléma, podvodnice Emílie a Tobiáše. Při přetahování o lup skončí tato trojice v zámeckém rybníku a jejich dušičky následně v hrníčcích místního vodníka. Když ale později stanou před nebeskou bránou, svatý Petr je pošle šupem zpátky na zem. Uloupili mu totiž klíč od nebeské brány, který nutně potřebuje. Mají tak jen velmi omezený čas aby našli klíč a vrátili ho jeho právoplatnému majiteli, jinak skončí v pekle.

Pátrání po klíči svatého Petra je zavede do zámku, kde žije dobrotivý král, tuze hezká princezna a také zrádní kancléři, kteří plánují samé ohavnosti. Jak hledání klíče od nebeské brány dopadne? Těšit se můžete na řadu komických situací a samozřejmě na to, že dobro nakonec zvítězí nad zlem.

Zajímavosti o pohádce

Natáčení probíhalo na zámku Sychrov, na hradě Zvíkov a ve Slavonicích.

Jedná se již o jedenáctou pohádku, ve které ztvárnil roli krále herec Petr Nárožný.

Režisér Karel Janák prohlásil, že se mu na pohádce líbí to, jak kombinuje tradiční prvky, tedy postavy vodníka, krále a princezny, s těmi méně obvyklými, kterými jsou sám svatý Petr, zloděj či podvodnice.

Viděli jste film Řekni to psem? V pohádce Klíč svatého Petra hraje totožný pes. Stejně tak je možné v obou snímcích spatřit herečku Bereniku Kohoutovou.

Jakmile si rozbalíte dárky pod vánočním stromečkem, zasedněte s ostatními členy rodiny na sedačku, k ruce si vezměte cukroví a užijte si štědrovečerní podívanou. Pohádka na České televizi začne v sedm hodin večer.

Aktuálně v tv světě
Jsme si před spravedlností všichni rovni? A mohou být k odhalení vraha použity nelegální metody? Právě tyto otázky si ..
17.04.2024
Zajímalo by vás, jak probíhá výcvik prvotřídních špionů? Nahlédněte pod pokličku špičkové nevládní a supertajné ..
15.04.2024
Nedáte dopustit na charismatického francouzského herce Alaina Delona a rádi se podíváte na libovolný snímek, ve kterém si ..
09.04.2024
Máte rádi záhady, náboženskou symboliku, historii a Francii? Nenechte si ujít dobrodružnou výpravu s Robertem Langdonem a ..
07.04.2024

Do České republiky dorazila 2. dubna 2024 nová televizní stanice. Nese název Warner TV, ..

04.04.2024
Od doby, kdy se nechvalně proslulí manželé Stodolovi vydali na vražedné tažení, uplynulo již dvacet let. I po letech ale ..
31.03.2024

Když v roce 2018 skončilo vysílání pořadu Ano, šéfe!, málokdo čekal, že by se Zdeněk ..

27.03.2024

Těšíte se na to, až si v létě projdete křížem krážem Českou republiku a poznáte ..

24.03.2024
Pět obávaných lovců se opět vydává na lov. Máte-li rádi oblíbený vědomostní pořad Na lovu, nenechte si ujít ani ..
20.03.2024
Zajímá vás, jak to chodí v castingové agentuře? Televizní stanice Prima vám již brzy nabídne odpovědi na vše, co vás ..
17.03.2024