Velikonoce se blíží. Co nás čeká na obrazovce České televize?

Naše hlavní veřejnoprávní televize, a to kanál ČT1, má každoročně k dispozici v období Velikonoc poměrně zajímavou programovou skladbu. Jiné to nebude ani nyní, a tak se pojďme podívat, co vlastně konkrétně chystá. Samozřejmostí bude to základní, a to pořad Pomozte dětem, který je již tradiční součástí hlavního vysílacího času. Jedná se o zábavný pořad, jehož cílem je vybrat co nejvíce peněz na pomoc dětem hlavně z dětských domovů, a to po celé naší zemi. Tato akce má vždy velký úspěch.

Kromě toho se však Česká televize zaměří také na poměrně starší pořady, a to nejenom s biblickou tématikou, které s velikonocemi velmi souvisí. Součástí programů tak budou i filmy pro pamětníky, a to například Saturnin, nebo Eva tropí hlouposti. Ochuzeni ale nebudou ani milovníci pohádek, a to v podobě jedné z nejoblíbenějších, kterou je Šíleně smutná princezna. To vše se tedy odehraje na hlavním kanálu, kde nebude chybět onen běžný základní stavební kámen, a to ve formě zpravodajských pořadů, které jsou nezbytností kdykoliv.

Na Velikonoce se ale chystají i dva úzce zaměřené kanály. Jedním z nich je i ČT Art, který je zaměřený na úzce profilované filmy s vyšší přidanou hodnotou. I zde tak lze čekat filmy zaměřené na uměleckou tématiku, která však může být spojena s křesťanskými svátky jako takovými. Co však bude lákat ty nejmenší, to je kanál ČT :D, který je zaměřený pouze na děti, a vzhledem k vysoké sledovanosti stále rozšiřuje svůj vysílací čas. Zde budou samozřejmostí pásma pohádek pro děti doslova jakéhokoliv věku, a to od těch filmových, až po ty kreslené. Ti vše doplní také filmy určené pro celou rodinu, a to ať už v podobě zmíněné pohádky Šíleně smutná princezna, tak i v podobě oblíbených stálic, jako je film Ať žijí duchové!, nebo Kdopak by se vlka bál. To vše a mnohem více tak ČT pro své diváky připravuje.

Aktuálně v tv světě
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018
Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které ..
11.02.2018
TV Nova je u nás stále jasnou komerční jedničkou. Aby tomu tak bylo, rozhodně nesmí usnout na vavřínech. I proto ..
09.02.2018
Už se to nezadržitelně blíží. A co konkrétně? Samozřejmě známý sportovní svátek, kterým jsou olympijské hry. Je ..
04.02.2018
Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných ..
30.01.2018
Už se to pomalu ale jistě blíží. Co? Onen termín přechodu, kdy se již nebude využívat současná pozemní digitální ..
26.01.2018
TV Prima má zaregistrováno několik obchodních známek, které se týkají jednotlivých pořadů. To není v rámci televizí ..
25.01.2018
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018