Velikonoce v TV přinesou klasické pohádky i nový film Gump

O Velikonocích se mohou diváci těšit na pohádkovou klasiku, ale také na nové filmy, které ještě v televizi nebyly.

V pátek se diváci dočkají na ČT1 pohádek O princezně, která ráčkovala, Pošťácká pohádka, Boháč a Chudák, Císař a Tambor, Dešťová víla, Tři veteráni, Princezna a půl království nebo Tajemství staré bambitky. Nova si přichystala na dopoledne pohádku O zatoulané princezně, na televizi Prima bude odpoledne Princ Bajaja a Nebojsa, Seznam nabídne kultovní pohádku Dařbuján a Pandrhola. Nova a Prima ponechávají na hlavní vysílací čas Survivor a Máme rádi Česko.

Pátek přinese také oblíbené české filmy. Na Nově diváci uvidí Dobrého vojáka Švejka nebo Cestu do hlubin študákovy duše. Na Primě poběží Dovolená s Andělem nebo Pátek není svátek. Česká televize si z českých filmů nachystala Krakonoše a lyžníky nebo Hostinec u Kamenného stolu. Na Seznamu bude připraven Limonádový Joe.

V sobotu je program až na výjimky běžný. Na Nova Cinema byla do programu zařazena Cesta do študákovy duše. Česká televize připravila na první program první díl Babičky, Vrchní prchni nebo pohádku Kouzla králů. Televize Seznam bude opakovat Dařbujána a Pandrholu, dále bude vysílat pohádku Za humny je drak nebo film Škola základ života. Večer po pořadu Peče celá země bude na ČT1 tradiční benefiční koncert sbírky Pomozte dětem.

V neděli bude na televizi Nova oblíbený dětský velikonoční film Hop, český film Pod jezevčí skálou nebo pohádka O statečném kováři. Česká televize bude na prvním programu odpoledne vysílat pohádku Lotrando a Zubejda, druhý díl Babičky, pohádku Korunní princ a po 21. hodině uvede Slavnosti sněženek.  Televize Prima má v neděli přes den běžný program, večer ale uvede v televizní premiéře rodinný film Gump – pes, který naučil lidi žít.

Na Velikonoční pondělí si ČT1 připravila pohádky Tři životy, Nesmrtelná teta, Pravý rytíř, Nejlepší přítel, Byl jednou jeden král, Císařův pekař. Dále se mohou diváci těšit na komedie Jáchyme hoď ho do stroje a Dívka na koštěti. Nova odvysílá pohádku O statečném kováři a dále filmy Poslušně hlásím, Nebe a dudy nebo Pětka s hvězdičkou. Prima nabídne komedie V podstatě jsme normální, Anděl na horách a pohádky Honza málem králem a Princezna se zlatou hvězdou. Večerní program bude na ČT1 pohádkový, ostatní stanice mají běžný program.

Aktuálně v tv světě
Je na televizní obrazovce dostatek humoru? Některé pořady se jako humorné tváří, přitom ho v nich příliš nenajdete. To ..
04.06.2023
Už jsme si zvykli, že televizní stanice Nova Cinema pravidelně vysílá filmy různých žánrů. Mezi stabilně oblíbené ..
03.06.2023

Filmy pro pamětníky si drží trvalou oblibu. Diváci se rádi ..

28.05.2023
ČT2 se rozhodla do svého vysílacího programu zařadit film Motýlek z roku 2017. Jedná se o filmové drama o útěku ..
26.05.2023
Napínavé thrillery, ve kterých jde o záchranu ohrožených životů, patří mezi oblíbené. A tak není divu, že si tento ..
21.05.2023
Rande v Římě je americká romantická komedie z roku 2010, která přináší divákům osvěžující směsici romantiky, ..
20.05.2023
V roce 1992 vznikl televizní cyklus detektivních příběhů pod názvem Hříchy pro pátera Knoxe. Předlohou byla ..
15.05.2023
Když se řekne tvůrčí dvojice Smoljak-Svěrák, je to zárukou dobré zábavu a vkusného humoru. Platí to i o české ..
14.05.2023
Americký film Nesvatbovi z roku 2005 přivádí na filmové plátno hereckou dvojici Owen Wilson a Vince Vaughn. Už to je ..
08.05.2023
Novinářské prostředí je poměrně oblíbeným námětem filmů. Můžete z něho vytěžit komedii, drama i kriminální ..
07.05.2023