Velkolepý seriál z období druhé světové války na ČT 2

Česká televize na svém druhém programu přináší od 11. listopadu sedmidílnou sérii Svět v plamenech (v anglickém originále World on Fire). Seriál je zasazený do filmařsky atraktivního období počátku 2. světové války a sleduje na osudech několika běžných lidí události, které otřásly světem. Divák se tak díky seriálu podívá na první rok největšího válečného konfliktu optikou několika hrdinů – ať už pocházejí z Německa, které se vrhá do šílenství války, z Polska, které se zoufale brání silnějšímu nepříteli, nebo Velké Británie, jež musí pochopit, že válka, která zachvátila kontinent, se týká i jí. A hlavní hrdinové se v seriálu vyrovnávají s nástrahami, které je v krutém období čekají. Scénáře Petra Bowkera se ujala čtveřice režisérů a vznikl velmi osobitý příběh, v němž se malé dějiny střetávají s těmi velkými. Nebo možná lépe řečeno lidské životy jsou drceny koly osudu.

BBC v případě Světa v plamenech vsadila na méně známé herecké tváře a vybírala i z řad neanglických herců – v hlavních i vedlejších rolích tak objevíme řadu polských, německých či rakouských tváří. Nejznámější herečkou, která se v seriálu objeví, je tak zřejmě Lesley Manville, kterou jistě poznají fanoušci oceňované série The Crown. Projektu se účastnili i čeští herci, mimo jiné třeba Eva Josefíková.

A právě česká stopa bude pro českého diváka bonusem navíc – Svět v plamenech se totiž částečně natáčel u nás, a tak v něm můžeme zahlédnout známé pražské kulisy, ale natáčelo se třeba i v Terezíně a dalších lokalitách.

První série Světa v plamenech, která vznikla v roce 2019, má sedm hodinových dílů, světové publikum však netrpělivě očekává další řadu.

Svět v plamenech budou moct diváci České televize vídat na ČT 2 každý čtvrtek chvilku před dvaadvacátou hodinou.

Aktuálně v tv světě
TV ČT1 připravuje nový komediální film s názvem Velká premiéra. Film bude poprvé v kině 21.7.2022. Tento film režíruje ..
25.05.2022
Seriál Chlap je vysílán na TV Nova každý čtvrtek od 20:20. První díl byl vysílán 10.3. Každý díl se odvysílá znovu ..
22.05.2022
Mixxxer show jede na Óčko TV už od roku 2012, jedná se o klasickou talkshow s hosty, ve většině případů se jedná o ..
17.05.2022
V tomto roce vyšla další sezona show Farmář hledá ženu, aktuálně bylo odvysíláno 7 dílů. Tato show se vysílá a ..
15.05.2022
Již od 10. května mohou diváci sledovat na televizi Nova novou řadu oblíbené reality show Utajený šéf. V této reality ..
08.05.2022
Již tento týden se dostane na televizní obrazovky oceňovaný dokument Jednotka intenzivního života. Dokument se zabýva ..
05.05.2022
Od 27. dubna se na obrazovky stanice Nova Fun dostane nová skečová show s názvem První dobrá.Tuto show vytvořili čtyři ..
01.05.2022
Minulé pondělí byl státní svátek, na večerním programu tak byla mimo jiné i pohádka. I přesto nejvyšší sledovanost ..
29.04.2022
Skupina Nova minulý vloni na podzim spustila zcela novou stanici pro ženy Nova Lady a zároveň provedla řadu programových a ..
23.04.2022
Česká televize na veletrhu v Cannes nakoupila nové seriály a filmy. Naopak prodala do zahraniční některé své pohádky ..
20.04.2022