Velkolepý seriál z období druhé světové války na ČT 2

Česká televize na svém druhém programu přináší od 11. listopadu sedmidílnou sérii Svět v plamenech (v anglickém originále World on Fire). Seriál je zasazený do filmařsky atraktivního období počátku 2. světové války a sleduje na osudech několika běžných lidí události, které otřásly světem. Divák se tak díky seriálu podívá na první rok největšího válečného konfliktu optikou několika hrdinů – ať už pocházejí z Německa, které se vrhá do šílenství války, z Polska, které se zoufale brání silnějšímu nepříteli, nebo Velké Británie, jež musí pochopit, že válka, která zachvátila kontinent, se týká i jí. A hlavní hrdinové se v seriálu vyrovnávají s nástrahami, které je v krutém období čekají. Scénáře Petra Bowkera se ujala čtveřice režisérů a vznikl velmi osobitý příběh, v němž se malé dějiny střetávají s těmi velkými. Nebo možná lépe řečeno lidské životy jsou drceny koly osudu.

BBC v případě Světa v plamenech vsadila na méně známé herecké tváře a vybírala i z řad neanglických herců – v hlavních i vedlejších rolích tak objevíme řadu polských, německých či rakouských tváří. Nejznámější herečkou, která se v seriálu objeví, je tak zřejmě Lesley Manville, kterou jistě poznají fanoušci oceňované série The Crown. Projektu se účastnili i čeští herci, mimo jiné třeba Eva Josefíková.

A právě česká stopa bude pro českého diváka bonusem navíc – Svět v plamenech se totiž částečně natáčel u nás, a tak v něm můžeme zahlédnout známé pražské kulisy, ale natáčelo se třeba i v Terezíně a dalších lokalitách.

První série Světa v plamenech, která vznikla v roce 2019, má sedm hodinových dílů, světové publikum však netrpělivě očekává další řadu.

Svět v plamenech budou moct diváci České televize vídat na ČT 2 každý čtvrtek chvilku před dvaadvacátou hodinou.

Aktuálně v tv světě
V posledních dnech zahájila Nova poměrně výraznou kampaň ke své chystané minisérii Případ Roubal. Pro skupinu Nova se ..
25.11.2021
V pátek 19. listopadu odvysílá televize Nova ve svém prime-timu vyhlášení ankety Český slavík. Slavné hudební ceny se ..
21.11.2021
I na obrazovky RTSV dorazila mutace britské soutěže The Great British Bake Off a podařilo se jí zaujmout slovenské diváky ..
17.11.2021
Skupina Nova přinesla v minulých dnech  na český televizní trh poněkud překvapivě novou stanici, kterou představila pod ..
14.11.2021
Televize Prima chystá v roce 2022 zaujmout své diváky novým seriálem – pojmenovala ho ZOO a půjde o oddechový seriál se ..
10.11.2021
Česká televize na svém druhém programu přináší od 11. listopadu sedmidílnou sérii Svět v plamenech (v anglickém ..
05.11.2021

Televizní stanice Nova se chystá natočit další řadu úspěšného modelu reality show pod názvem Survivor ..

21.10.2021

Jaké pořady nebo televizní filmy se dostaly do čela uplynulého týdne? Diváci si potrpí ..

19.10.2021

Nejrozšířenější televizní skupina Prima oznamuje zrod nového tematického kanálu, který bude ..

15.10.2021
Máme za sebou další týden plný zábavy, akce, napětí a poznání, které nám televizní stanice pravidelně předkládají ..
10.10.2021