Vinaři na Primě byli jasnou nedělní jedničkou

O poslední prázdninové neděli spustila televize Prima svůj nejnovější a dlouho avizovaný seriál Vinaři. A jasně s ním zvítězila. Podle grafů sledovanosti se umístila s bezmála dvěma miliony diváků na úplně prvním místě.

Vinaři pojednávají o jižní Moravě, tamních lidech, víně, pohodě a životě mezi vinicemi a vinnými sklípky. Ostatně, na tvorbu seriálu přispěl i samotný Jihomoravský kraj, který si od něho slibuje příliv nových turistů a návštěvníků. A podle sledovanosti prvního dílu to vypadá, že Češi mají o toto téma zájem – a nebo je zlákala novinka v kombinaci s výborným hereckým obsazením.

Kriminálka měla polovinu

Seriál s Václavem Postráneckým, Terezou Kostkovou či Pavlem Liškou v hlavních rolích zlákal v neděli od osmi hodin večer 1,96 milionu diváků starších 15 let. Jen o malinko proto nepokořil dvoumilionovou hranici. Ale na Primě zřejmě i tak jásali, protože konkurenční TV Nova ve stejný den i čas spustila pokračování seriálu Kriminálka Anděl. A i když předchozí sérii sledovalo velké množství diváků, tentokrát kriminálce ubrala nová konkurence – a pustilo si ji pouhých 835 tisíc diváků. Což není špatné, ale mohlo by být lépe, protože ani hlavní hrdinové tohoto seriálu nejsou žádní amatéři – stejně jako v minulých dílech se tu objevují Martin Stropnický, Marek Taclík či David Švehlík.

Bohdalová propadla

A jak dopadly další televizní stanice? Pokud vezmeme v úvahu jen ty zbylé větší, oproti Nově i Primě výrazně propadly. I když se třeba Česká televize snažila a proti kriminálce nasadila svou kriminálku, a to Ach, ty vraždy! s Jiřinou Bohdalovou a Václavem Jílkem v hlavních rolích, neuspěla. Další díl této série si pustilo „jen“ 375 tisíc lidí starších 15 let. A TV Barrandov s thrillerem Rodinná záležitost  získala pouhopouhých 121 tisíc diváků.

Aktuálně v tv světě
Poměrně unikátní novinka z dílny TV Prima odstartovala. O pořadu jste mohli slyšet již v minulosti, jelikož televize ..
14.10.2018
Různé historické dokumenty jsou na televizních obrazovkách celkem populární. A to stejné můžeme říci i  reality show. ..
11.10.2018
Zpravodajská relace na TV Prima se poměrně nedávno změnila. A to jak s ohledem na celkový vysílací čas, tak i s ohledem ..
07.10.2018
Televize přináší do naších domácností hlavně zábavu. Ostatně to je jasně vidět na skladbě pořadů, stejně jako je ..
03.10.2018
Jsou nové pořady, které musí Prima pro malý úspěch stáhnout – show 1 proti všem, stejně jako jsou pořady, se kterými ..
30.09.2018
Velká propagace, velká lákadla, velká osobnostní jména. Toto všechno lze spojovat se show 1 proti všem, kterou začala ..
27.09.2018
Rozhodně se nejedná o nijak velký televizní kanál. Na obrazovkách ho lze vždy brát skutečně jenom jako kanál okrajový. ..
26.09.2018
Už v minulých řadách bylo jasné, že pokud jde o show Tvoje tvář má známý hlas, se kterou přichází TV Nova, tak jde ..
23.09.2018
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018