Vinaři na Primě byli jasnou nedělní jedničkou

O poslední prázdninové neděli spustila televize Prima svůj nejnovější a dlouho avizovaný seriál Vinaři. A jasně s ním zvítězila. Podle grafů sledovanosti se umístila s bezmála dvěma miliony diváků na úplně prvním místě.

Vinaři pojednávají o jižní Moravě, tamních lidech, víně, pohodě a životě mezi vinicemi a vinnými sklípky. Ostatně, na tvorbu seriálu přispěl i samotný Jihomoravský kraj, který si od něho slibuje příliv nových turistů a návštěvníků. A podle sledovanosti prvního dílu to vypadá, že Češi mají o toto téma zájem – a nebo je zlákala novinka v kombinaci s výborným hereckým obsazením.

Kriminálka měla polovinu

Seriál s Václavem Postráneckým, Terezou Kostkovou či Pavlem Liškou v hlavních rolích zlákal v neděli od osmi hodin večer 1,96 milionu diváků starších 15 let. Jen o malinko proto nepokořil dvoumilionovou hranici. Ale na Primě zřejmě i tak jásali, protože konkurenční TV Nova ve stejný den i čas spustila pokračování seriálu Kriminálka Anděl. A i když předchozí sérii sledovalo velké množství diváků, tentokrát kriminálce ubrala nová konkurence – a pustilo si ji pouhých 835 tisíc diváků. Což není špatné, ale mohlo by být lépe, protože ani hlavní hrdinové tohoto seriálu nejsou žádní amatéři – stejně jako v minulých dílech se tu objevují Martin Stropnický, Marek Taclík či David Švehlík.

Bohdalová propadla

A jak dopadly další televizní stanice? Pokud vezmeme v úvahu jen ty zbylé větší, oproti Nově i Primě výrazně propadly. I když se třeba Česká televize snažila a proti kriminálce nasadila svou kriminálku, a to Ach, ty vraždy! s Jiřinou Bohdalovou a Václavem Jílkem v hlavních rolích, neuspěla. Další díl této série si pustilo „jen“ 375 tisíc lidí starších 15 let. A TV Barrandov s thrillerem Rodinná záležitost  získala pouhopouhých 121 tisíc diváků.

Aktuálně v tv světě
V minulosti jsme vás informovali o tom, že Česká televize natáčí celkem zajímavou kriminálku, která nese název Rédl. ..
15.07.2018
Je sice teprve začátek prázdnin, ale už nyní televize ohlašují to, s jakými hlavními lákadly budou přicházet na ..
11.07.2018
Jednalo se o jeden z hlavních pilířů programu na letní období. Řeč je o seriálu Na vodě, který měl být po celé ..
08.07.2018
Nejenom u veřejnoprávních televizí, ale také u komerčních jedniček je zpravodajství zcela nedílnou součástí ..
03.07.2018
Když se řekne jméno Zdeněk Troška, vybaví se mnohým lidem nejenom zajímavé a úspěšné pohádky, ale i různé komedie. ..
01.07.2018
Letní program televizní stanice Nova se již začal vysílat. Nedávno jsme vám představili hlavní lákadla, se kterou ..
26.06.2018
Televize Prima nezahálí. Během léta chce pochopitelně nabídnout divákům hlavně něco z archivu. A to proto, aby se mohla ..
24.06.2018
Opět, jako každý rok, zveřejňují jednotlivé televize nabídku spojenou s létem. Tedy s dobou, kdy vzhledem k pěknému ..
20.06.2018
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018
Je to právě mladý divák, ve kterém vidí mnoho současných televizních kanálů jasnou budoucnost. Pokud se máme podívat ..
12.06.2018