Vinaři na Primě byli jasnou nedělní jedničkou

O poslední prázdninové neděli spustila televize Prima svůj nejnovější a dlouho avizovaný seriál Vinaři. A jasně s ním zvítězila. Podle grafů sledovanosti se umístila s bezmála dvěma miliony diváků na úplně prvním místě.

Vinaři pojednávají o jižní Moravě, tamních lidech, víně, pohodě a životě mezi vinicemi a vinnými sklípky. Ostatně, na tvorbu seriálu přispěl i samotný Jihomoravský kraj, který si od něho slibuje příliv nových turistů a návštěvníků. A podle sledovanosti prvního dílu to vypadá, že Češi mají o toto téma zájem – a nebo je zlákala novinka v kombinaci s výborným hereckým obsazením.

Kriminálka měla polovinu

Seriál s Václavem Postráneckým, Terezou Kostkovou či Pavlem Liškou v hlavních rolích zlákal v neděli od osmi hodin večer 1,96 milionu diváků starších 15 let. Jen o malinko proto nepokořil dvoumilionovou hranici. Ale na Primě zřejmě i tak jásali, protože konkurenční TV Nova ve stejný den i čas spustila pokračování seriálu Kriminálka Anděl. A i když předchozí sérii sledovalo velké množství diváků, tentokrát kriminálce ubrala nová konkurence – a pustilo si ji pouhých 835 tisíc diváků. Což není špatné, ale mohlo by být lépe, protože ani hlavní hrdinové tohoto seriálu nejsou žádní amatéři – stejně jako v minulých dílech se tu objevují Martin Stropnický, Marek Taclík či David Švehlík.

Bohdalová propadla

A jak dopadly další televizní stanice? Pokud vezmeme v úvahu jen ty zbylé větší, oproti Nově i Primě výrazně propadly. I když se třeba Česká televize snažila a proti kriminálce nasadila svou kriminálku, a to Ach, ty vraždy! s Jiřinou Bohdalovou a Václavem Jílkem v hlavních rolích, neuspěla. Další díl této série si pustilo „jen“ 375 tisíc lidí starších 15 let. A TV Barrandov s thrillerem Rodinná záležitost  získala pouhopouhých 121 tisíc diváků.

Aktuálně v tv světě
Za koncesionářské poplatky veřejnoprávní televize pořady nejenom sama vytváří, ale také je kupuje. Nyní uvedla, že ..
22.04.2018
Pokud sledujete některý z kanálu TV Prima pravidelně, jistě vám neunikly informace o tom, že jste se mohli účastnit ..
18.04.2018
Pokud si pod titulkem představíte to, že má televize Nova nového šéfa, o kterém se nic neví, je to z naší strany ..
15.04.2018
Česká televize ani na jaře nezahálí a má v plánu uvést hned dvojici nových seriálů. O těch můžeme aktuálně ..
11.04.2018
Pokud náš magazín čtete pravidelně, jistě vám neutekla informace o tom, že na Velikonoční pondělí dojde ke spuštění ..
05.04.2018
Zajímavé kriminální případy, nebo velmi krásná oblast Šumavy. To jsou dvě věci, které spojuje seriál Policie Modrava. ..
04.04.2018
Je jasné, že když Televize Seznam vstupovala na televizní obrazovky, rozhodně se od ní neočekávalo, že se hned zařadí ..
29.03.2018
Pokud vám připadá, že tento nadpis jste u nás již četli, tak vám musíme sdělit, že je to tak. Ale zároveň to ..
27.03.2018
I když se na televizních obrazovkách objevují stále nové, v nedávných měsících natočené kriminálky, nemělo by se ..
22.03.2018
Česká televize jako veřejnoprávní médium musí mít zcela pochopitelně široký záběr. Ten je patrný i z toho, co ..
20.03.2018