Vláda rozhodla, že přechod na DVB-T2 bude dokončen v říjnu

Jak už většina uživatelů televizních přijímačů zaznamenala, s ohledem na pandemii koronaviru bylo odsunuto vypínání vysílačů DVB-T. Bylo tak rozhodnuto vzhledem k tomu, že řada lidí mohla být nenadálými opatřeními zaskočena a nemusela si stihnout pořídit nutné vybavení pro příjem nového televizního signálu. Jednalo se pak převážně o starší občany, pro které je televizní zpravodajství často jediným pojítkem s okolním světem, a vypnutí vysílání by pro ně mohlo mít vážné následky. V březnu tedy bylo vypínání stávajících vysílačů pozastaveno s tím, že se později uvidí, jak to bude dál.

Přechod na DVB-T2 bude opět pokračovat

Nyní, když se situace začíná pomalu uklidňovat, se opět o tomto plánovaném kroku začíná diskutovat. Vláda v pondělí 25.5. rozhodla o posunu dokončení přechodu na nový standard digitálního televizního vysílání DVB-T2 o čtyři měsíce, tedy na konec října. Je ale samozřejmě jasné, že takový odsun si také vyžádá nemalé náklady, a vláda je předběžně vyčíslila přibližně na 50 milionů korun navíc. Počítá se s tím, že k postupnému vypínání by opět mohlo začít docházet přibližně od poloviny července a konečný přechod by se uskutečnil na podzim. Přechod na DVB-T2 byl před pozastavením kvůli epidemii zhruba v jedné třetině. To znamená, že se převod na nový standard vysílá stihl uskutečnit například v Praze a Středočeském kraji a částečně v některých dalších českých krajích.

Vyšší kvalita vysílání

I když se pro mnoho lidí jedná o nepříjemnou komplikaci a řada z nich si na přechod na nový standard stěžuje, ve finále budou nejspíš spokojeni. Nový standard umožní vysílat více televizních stanic a také je možné výrazně zlepšit kvalitu přenášeného obrazu a zvuku. Není navíc nutné kupovat si hned nový televizor, postačí nový set-top box, což není tak závratná investice. O změně navíc bylo dostatečně dopředu informováno, a tak se mohl zařídit skutečně každý.

Aktuálně v tv světě
Zaznamenali jste letos, že proběhla další řada Superstar? Pokud nejste zrovna fanoušek, tak možná ani ne. Proběhla totiž ..
09.07.2020
I pro média nastaly vlivem pandemie těžké časy. Sice diváci trávili u televize průměrně více času, ale zmenšily se ..
04.07.2020
Není to tak dávno, co jsme hlásili návrat pořadu Show Jana Krause v premiérových dílech. Po koronavirové přestávce se ..
02.07.2020
Většina televizí již obnovila natáčení svých původních seriálů a k životu se probouzí i další projekty, které ..
28.06.2020
Nekonečný seriál Ulice se opět vrací do zajetých kolejí. Po dlouhé pauze způsobené pandemií koronaviru se štáb opět ..
25.06.2020
Léto u televize asi není něco, co bychom chtěli vyloženě plánovat. Nicméně pokud zrovna nemáte kam vyrazit, nebo vám to ..
19.06.2020
Léto už klepe na dveře a spolu s ním se mění i televizní nabídka. Již tradičně televizní stanice uzpůsobují svůj ..
18.06.2020
Přechod na nový standard vysílání DVB-T2 byl avizován dlouho dopředu, ale pandemie koronaviru jej docela výrazně ..
14.06.2020
Televizní stanice se již připravují na letní sezónu.Ta je již tradičně odlehčená, většinou se nevysílají ..
10.06.2020
Češi jsou národ chatařů, to je určitě něco, na čem se všichni shodneme. A právě na této české „libůstce“ chce ..
07.06.2020