Vzestup nacismu: Britská minisérie seznamuje s historickými fakty spojenými s 30. lety minulého století

Televizní stanice Prima ZOOM začíná vysílat třídílný britský dokumentární seriál Vzestup nacistů, který diváky seznámí s 30. lety minulého století. Toto historické období je nabité událostmi, které měly zásadní význam na rozpoutání druhé světové války. Odehrály se v Německu, když se tam k moci dostali nacisté. Minisérie přináší nový pohled na historické okolnosti.

Pomalejší tempo si vychutná divák prahnoucí po informacích

Britská minisérie z produkce BBC je vcelku výjimečný dokument, protože neplave na povrchu všeobecně známých skutečností, o kterých se učí už děti na základní škole. Za cíl si vzal být odlišný, a tak se detailně probírá souvislostmi, zejména politickou situaci v Německu v letech 1929 až 1930. Tehdy stačilo docela málo, aby se k moci nedostal Adolf Hitler. Autoři vsadili na hraný dokument s pomalým tempem, které pomáhá předkládat informace divákovu po kouskách tak, aby je stačil vstřebat a udělat si obrázek o celé situaci v předválečném Německu.

První a druhá řada

Seriál Vzestup nacismu se začal vysílat v roce 2019 první třídílnou serii, která se zaměřila na cestu Adolfa Hitlera ke jmenování německým kancléřem v roce 1933, odstranění politické opozice a demokratických institucí a upevnění moci, které vyvrcholilo Nocí dlouhých nožů v roce 1934.

Druhá řada seriálu byla vydána v roce 2022. Obsahuje pohled na události, které vedly k zahájení německé invaze do Sovětského svazu, prohru v Moskvě a nový názor na to, jak se Hitler chopil moci, a na promarněné šance ho včas zastavit.

Pro koho je seriál určen

Britský seriál Vzestup nacismu si vychutná ten divák, který má rád dokumenty o historii a politice. Obojího v něm najde plných 52 minut vysílacího času, který každý díl zabere. I v současnosti je třeba si neustále připomínat historii, která vedla pak k dramatickým událostem. V tomto případě nástup nacismu v Německu vyvrcholil rozpoutáním druhé světové války.

Aktuálně v tv světě
Ve filmu Ztratili jsme Stalina z roku 2017, který byl natočený v koprodukci Velké Británie, Francie a Belgie, se divák ..
25.09.2022
Televizní stanice Prima ZOOM začíná vysílat třídílný britský dokumentární seriál Vzestup nacistů, který diváky ..
21.09.2022

Do vysílání se vrací oblíbený kriminální seriál Policie Modrava ..

16.09.2022
Zajímavé pořady nabízí program na televizní stanici Prima ZOOM. Jedná se vesměs o dokument, které přinášejí ..
14.09.2022
Až si budete chtít odpočinout od shonu a starostí běžného dne, tak si nezapomeňte pustit televizní stanici JOJ Cinema, ..
12.09.2022
Televizní stanice Prima Love svůj program pořadu přizpůsobuje spíše ženskému publiku, které má rádo romantické filmy ..
11.09.2022
Televizní stanice Nova CINEMA uvede ve svém programu americký film z roku 2015 Rapeři z Comptonu. Zaujme především ..
04.09.2022
Internetová i tištěná média jsou plná informací ze života nejrůznějších celebrit, které se proslavily ve filmu nebo ..
31.08.2022
Detektivních příběhů není nikdy dost. Jsou oblíbené, protože přinášejí napětí i pobavení, což člověka dokáže ..
28.08.2022
Televizní stanice Prima Zoom se specializuje na dokumentární pořady z různých oblastí lidského života. Příznivci ..
24.08.2022