Vzestup nacismu: Britská minisérie seznamuje s historickými fakty spojenými s 30. lety minulého století

Televizní stanice Prima ZOOM začíná vysílat třídílný britský dokumentární seriál Vzestup nacistů, který diváky seznámí s 30. lety minulého století. Toto historické období je nabité událostmi, které měly zásadní význam na rozpoutání druhé světové války. Odehrály se v Německu, když se tam k moci dostali nacisté. Minisérie přináší nový pohled na historické okolnosti.

Pomalejší tempo si vychutná divák prahnoucí po informacích

Britská minisérie z produkce BBC je vcelku výjimečný dokument, protože neplave na povrchu všeobecně známých skutečností, o kterých se učí už děti na základní škole. Za cíl si vzal být odlišný, a tak se detailně probírá souvislostmi, zejména politickou situaci v Německu v letech 1929 až 1930. Tehdy stačilo docela málo, aby se k moci nedostal Adolf Hitler. Autoři vsadili na hraný dokument s pomalým tempem, které pomáhá předkládat informace divákovu po kouskách tak, aby je stačil vstřebat a udělat si obrázek o celé situaci v předválečném Německu.

První a druhá řada

Seriál Vzestup nacismu se začal vysílat v roce 2019 první třídílnou serii, která se zaměřila na cestu Adolfa Hitlera ke jmenování německým kancléřem v roce 1933, odstranění politické opozice a demokratických institucí a upevnění moci, které vyvrcholilo Nocí dlouhých nožů v roce 1934.

Druhá řada seriálu byla vydána v roce 2022. Obsahuje pohled na události, které vedly k zahájení německé invaze do Sovětského svazu, prohru v Moskvě a nový názor na to, jak se Hitler chopil moci, a na promarněné šance ho včas zastavit.

Pro koho je seriál určen

Britský seriál Vzestup nacismu si vychutná ten divák, který má rád dokumenty o historii a politice. Obojího v něm najde plných 52 minut vysílacího času, který každý díl zabere. I v současnosti je třeba si neustále připomínat historii, která vedla pak k dramatickým událostem. V tomto případě nástup nacismu v Německu vyvrcholil rozpoutáním druhé světové války.

Aktuálně v tv světě
Jsou filmy, které si pustíte na nedělní odpoledne, když si chcete odpočinout od každodenního shonu. Český film ..
27.01.2023
Když se řekne režisér Zdeněk Podskalský st., je to záruka dobré zábavy. Na svém kontě má tento tvůrce řadu ..
19.01.2023
Televizní stanice Prima pravidelně zásobuje diváky reprízami seriálů natočený už dříve. Patří k nim i italská ..
17.01.2023
Televizní stanice ČT2 připravila na sobotní večer pro diváky lahůdku v podobě německo-rakouské minisérie Sisi z roku ..
15.01.2023
Filmy se životopisnou tématikou patří k oblíbeným pořadům. Režisér Joe Wright se rozhodl natočit snímek o období ..
11.01.2023
Televizní stanice Prima Zoom připravila pro své diváky dokumentární lahůdku USA v podobě osmidílného seriálu, v němž ..
08.01.2023

Spisovatel Vladimír Neff je autorem knižní předlohy ..

05.01.2023
Nový rok lze přivítat různě. S přáteli na horách, s rodinou doma nebo s partnerem v některé zajímavé destinaci. Pokud ..
01.01.2023
Diváci si už zvykli, že do svého vysílacího programu na poslední den v roce ČT1 zařazuje opakování klasické televizní ..
31.12.2022
Vánoce již klepou na dveře, takže by to možná chtělo raději se podívat na nějakou pěknou pohádku. Americký film Únos ..
24.12.2022