Vzorem pro ČT je více HBO a Netflix, než místní konkurence

U České televize a její konkurence můžeme vidět v jejich tvorbě někdy opravdu velký rozdíl. ČT se často zaměřuje, spíše než na všeobecná témata, na historické a jiné netradiční pojetí svých pořadů. Tyto záměry potvrzuje nejen to, co diváci mohou vídat na svých televizních obrazovkách, ale i slova generálního ředitele Petra Dvořáka.

Vzor ve větších světových kapacitách

Dle generálního ředitele ČT Petra Dvořáka je cílem nabídnout zcela jiné vysílání, než konkurenční televize a přiblížit se obsahem více světovým špičkám, jako je HBO nebo Netflix: „Naší tvorbou se snažíme vyrovnat takovým hráčům, jako je HBO nebo Netflix. Chceme jít jinou cestou než naše tuzemská konkurence, která se věnuje trochu jednodušší tvorbě a soustředí se spíše na nekonečné či vztahové seriály nebo současné komedie. My naopak jdeme třeba do minulosti, kde hledáme témata. Podle mne se to na trhu vedle sebe potkává a nevylučuje.“ Z historie jste mohli vidět například:

  • dvoudílný Dukla 61
  • minisérii Marie Terezie.

Při srovnání práce České televize po vzoru zahraničních světových kapacit se Petr Dvořák zaměřil i na oblast, ve které ČT nemá ve srovnání s ostatními českými televizemi příliš konkurence „“Snažíme se dělat věci, které jdou tak trochu proti srsti.“ Důkazem toho je například velice úspěšný a kontroverzní seriál Most!, který si získal přes 1,6 mil. diváků.

Široké zaměření a specializace

Historie samozřejmě není jediným zaměřením, které se ČT snaží rozvíjet. Například pro děti má již sedmým rokem připravený programČT :D. Po osmé hodině večerní se kanál přemění na ČT Art, kde si na své přijdou zase ti, kdo hledají zajímavosti ze světa kultury. Jako veřejnoprávního média, je jedním z úkolů České televize podpora vzdělání, proto plánuje v příštím roce spuštění programu s digitálním archivem, který by mohli využívat pedagogové při svých hodinách i běžná veřejnost pro své sebevzdělávání.

Aktuálně v tv světě
Konec roku se nezadržitelně blíží a pokud jste milovníky televize, jistě vás zajímá, co si pro nás televizní stanice ..
04.12.2019
Diváci TV Barrandov se mohou těšit na nový pořad pod taktovkou Jaromíra Soukupa. Televize Barrandov uvede od úterý 19. ..
01.12.2019
Sledujete rádi programy stanic Československé filmové společnosti? Pak se od začátku prosince připravte na změnu. Dojde ..
28.11.2019
Podzim je obdobím, kdy se na našich televizních obrazovkách objevuje poměrně velké množství nových filmů a seriálů. ..
25.11.2019
Konec listopadu netrpělivě vyhlíží všichni, kdo se nějakým způsobem zajímají o televizní vysílání. Mělo by totiž ..
20.11.2019
Většina televizních kanálů již začíná pomalu odkrývat svá vánoční esa. Vždyť je taky na čase – Vánoce nás ..
16.11.2019
A je to tady zase. Rok se s rokem sešel a opět se začínají řešit Vánoce. Patrné je to jak na ulicích měst a obcí, ..
14.11.2019
Podzimní televizní sezóna je v plném proudu, v říjnu si nejsilnější pozici držela Nova, posilovaly ale hlavně Prima a ..
11.11.2019
Televizní diváky čeká velká změna. Řeč je samozřejmě o připravovaném přechodu na moderní vysílací standard DVB-T2. ..
05.11.2019
Blíží se velké výročí. 17. listopadu si připomeneme 30 let od sametové revoluce, kdy došlo ke změně režimu. Česká ..
03.11.2019