Vzorem pro ČT je více HBO a Netflix, než místní konkurence

U České televize a její konkurence můžeme vidět v jejich tvorbě někdy opravdu velký rozdíl. ČT se často zaměřuje, spíše než na všeobecná témata, na historické a jiné netradiční pojetí svých pořadů. Tyto záměry potvrzuje nejen to, co diváci mohou vídat na svých televizních obrazovkách, ale i slova generálního ředitele Petra Dvořáka.

Vzor ve větších světových kapacitách

Dle generálního ředitele ČT Petra Dvořáka je cílem nabídnout zcela jiné vysílání, než konkurenční televize a přiblížit se obsahem více světovým špičkám, jako je HBO nebo Netflix: „Naší tvorbou se snažíme vyrovnat takovým hráčům, jako je HBO nebo Netflix. Chceme jít jinou cestou než naše tuzemská konkurence, která se věnuje trochu jednodušší tvorbě a soustředí se spíše na nekonečné či vztahové seriály nebo současné komedie. My naopak jdeme třeba do minulosti, kde hledáme témata. Podle mne se to na trhu vedle sebe potkává a nevylučuje.“ Z historie jste mohli vidět například:

  • dvoudílný Dukla 61
  • minisérii Marie Terezie.

Při srovnání práce České televize po vzoru zahraničních světových kapacit se Petr Dvořák zaměřil i na oblast, ve které ČT nemá ve srovnání s ostatními českými televizemi příliš konkurence „“Snažíme se dělat věci, které jdou tak trochu proti srsti.“ Důkazem toho je například velice úspěšný a kontroverzní seriál Most!, který si získal přes 1,6 mil. diváků.

Široké zaměření a specializace

Historie samozřejmě není jediným zaměřením, které se ČT snaží rozvíjet. Například pro děti má již sedmým rokem připravený programČT :D. Po osmé hodině večerní se kanál přemění na ČT Art, kde si na své přijdou zase ti, kdo hledají zajímavosti ze světa kultury. Jako veřejnoprávního média, je jedním z úkolů České televize podpora vzdělání, proto plánuje v příštím roce spuštění programu s digitálním archivem, který by mohli využívat pedagogové při svých hodinách i běžná veřejnost pro své sebevzdělávání.

Aktuálně v tv světě
Dvě největší tuzemské komerční televizní společnosti spustily své mediální kampaně a představily svůj nový program ..
22.08.2019
S podzimem se opět vrací vysílání nových nebo dokonce živě vysílaných pořadů. Děje se tak vždy po uvolněném ..
16.08.2019
Změna vlastnických podílů, která potkala sdružení pořadů Prima, by se z hlediska toho, že ji bude vlastnit v podstatě ..
13.08.2019
Poslední dobou ovládá televizní trh poměrně pozitivní trend, a totiž to, že televizní obsah spíše roste na kvalitě, a ..
11.08.2019
Prázdniny ještě nejsou pryč, ale televize Prima již představila svůj programový plán na podzim. Už tedy víme, na co se ..
06.08.2019
Léto je sice v plném proudu, ale Česká televize i během doby dovolených nezahálí a natáčí nový seriál, který by se ..
02.08.2019
Televize Nova chystá i letos pro své diváky oblíbený Den s Novou, v jehož rámci si zájemci budou moci prohlédnout ..
31.07.2019
Dětská stanice ČT :D oslaví letos v srpu své sedmé výročí. K němu svým malým i větším divákům přinese několik ..
26.07.2019
U České televize a její konkurence můžeme vidět v jejich tvorbě někdy opravdu velký rozdíl. ČT se často zaměřuje, ..
24.07.2019
Dvoudílná minisérie Stockholmský syndrom, která volně navazuje na minisérii Spravedlnost (oceněno Českým lvem), se již ..
18.07.2019