Vzpomínka na Benátky na Nova Cinema: Citlivé téma stáří v remaku staršího filmu

Stáří by nebylo tak hrozné, kdyby v něm lidé netrpěli nejrůznějšími zdravotními neduhy. Jenže ty k životu patří. Hlavním hrdinou koprodukčního filmu Německa a USA z roku 2018 s názvem Vzpomínka na Benátky je veterinář Amadeus, který má Alzheimerovu chorobu. Začíná být sobě i okolí nebezpečný, a tak se ho syn rozhodne vzít k sobě i proti jeho vůli.

Znovu do Benátek

Alzheimerova choroba změní člověka, a to zejména po jeho psychické stránce. Veterinář Amadeus (v podání amerického herce Nicka Nolteho) po smrti své milované ženy začal propadat stále více demenci. Jeho syn Nick viděl východisko v tom, že svého otce přestěhuje do své domácnosti, aby ho měl pod kontrolou. To ale pro Amadea obnáší opustit americký Connecticut a odcestovat do Anglie.

Přestěhování ale nemá pozitivní vliv na jeho duševní stav, který zůstává stále stejný. Možná je tomu tak proto, že byl vykořeněn z prostředí, které tak důvěrně znal. Rodina s dementním dědou doslova „užívá“ mnohé horké chvíle. Jediná osoba, která si s ním rozumí, je jeho desetiletá vnučka Matilda, již ztvárnila Nolteho vlastní dcera Sophie Lane. Ta se rozhodne splnit dědovo velké přání, a to znovu vidět Benátky, kde byl na svatební cestě se svou zemřelou ženou.

Remake staršího filmu

Režie filmu Vzpomínka na Benátky se ujal Til Schweiger. Kdo si vzpomíná na německý film z roku 2014 Med v hlavě, správně uhádl, že nový snímek je remakem tohoto filmu, který režíroval také Til Schweiger. Nové dílo ale vzniklo pro americký trh, což je dáno i obsazením hlavních rolí. Nick Nolte se svou dcerou Sophií zvládli své role na výbornou. Dojem z filmu pak umocňuje krása italských Alp. Celý příběh provázejí dojemné chvíle, nouze není o napětí, radost i smutek. Duše citlivého diváka si přijde při jeho sledování na své.

Aktuálně v tv světě
Již 27. února vypukne na Voyo vysílání třetí řady nejdrsnější a nejnáročnější reality show. Diváci TV Nova si na ..
20.02.2024

Televizní stanice Prima si pro své diváky přichystala plynulý přechod z jednoho ..

18.02.2024
Jaro na České televizi bude skutečně plodné a pro diváky lákavé. Těšit se totiž můžeme například na komediálně ..
13.02.2024
V neděli 4. února 2024 oslavila stanice Nova již své 30. narozeniny. U té příležitosti se v Televizních novinách ..
10.02.2024
Tomáš a Tereza prožívají lovestory jako z filmu, jenomže potom dojde k jedné situaci, kterou si Tereza nenechá vysvětlit. ..
08.02.2024
Šestidílná minisérie Adama Sedláka Adikts pojednává o skupině studentů adiktologie, kteří se rozhodnou pro experiment, ..
04.02.2024
Přeneste se do dovolenkové a Čechy oblíbené destinace a společně s dvojicí detektivů se pusťte do vyšetřování ..
01.02.2024
Co když je žena natolik hodná obětavá, že se zasekne ve vztahu s někým, kdo s ní nemá vážné úmysly? To je případ ..
28.01.2024
V roce 2023 vyšel komediální seriál Dobré ráno, Brno! a diváci si jej nemohli vynachválit. Právě nadhled a nadsázka, s ..
25.01.2024
V roce 2021 měla v českých kinech premiéru romantická komedie Láska na špičkách. V hlavních rolích se objevila Vica ..
21.01.2024