Walker, Texas Ranger s Chuckem Norrisem v hlavní roli na televizní stanici Joj Wau

Kdo dokáže dát mat v šachu bez jediného tahu, rozbrečet cibuli a dehydrovat vodu? No přece Chuck Norris. Ano, o tomto americkém akčním herci kolují u nás spousty vtipů. A jeden je lepší než druhý. A všechny svým způsobem zdůrazňují výjimečnost a dokonalost tohoto muže, jenž je mistrem bojových umění i nositelem titulu Čestný Texas Ranger. Tím se dostáváme k jeho snad nejznámějšímu televiznímu dílu, ve kterém účinkoval. Seriál Walker Texas Ranger se vysílal v letech 1993 až 2000 a celkem bylo natočeno na 196 epizod.

Chuck Norris

Americký herec Chuck Norris se narodil v roce 1940. Má po otci čerokijské a po matce irské kořeny. Málokdo ví, že je tvůrcem vlastního bojového umění Chun Kuk Do, které je založené na korejském stylu Tangsudo, přičemž v sobě kombinuje několik bojových stylů. V roce 2010 Chuck Norris natáčel v Praze pro T-Mobile vánoční reklamní spoty.

Na svém kontě má dlouhou řadu filmových projektů a seriálů, z nichž nejvíce oblíbený je právě seriál Walker Texas Ranger, v němž si zahrál seržanta Cordella Walkera, bývalého mariňáka a současného rangera, jenž chrání zákon v Dallasu a jeho okolí. Seriál se pravidelně reprízuje. Nyní ho lze sledovat na televizní stanici Joj Wau.

Zajímavosti o seriálu Walker, Texas Ranger

Když Chuck Norris dostal nabídku hrát titulní roli v seriálu Walker Texas Ranger, chtěl, aby byl koncipován tak, aby ho mohly sledovat i děti. Sám herec sdílí křesťanské hodnoty. Bojové umění bylo prezentováno především jako nástroj vymáhání práva.

Seriál byl vysílán ve více než stovce zemí a v době svého vzniku si udržoval stabilní oblibu mezi diváky. Většina epizod byla založena na skutečných příbězích, přičemž nejoblíbenější Norrisova epizoda je Čtvrť. Některé díly byly situovány do období Divokého západu, protože Norris je velkým obdivovatelem westernů. V seriálu mohl herec předvést své bojové umění.

Aktuálně v tv světě
Rodinný film Gump - pes, který naučil lidi žít, přináší dojemný, smutný, veselý a poučný příběh vyprávěný z ..
23.05.2024
Na televizní obrazovky se vrací čtyřdílný seriál Rédl, který diváky zavede do porevolučního Československa, ve ..
22.05.2024
  1. listopadu 1970 došlo v USA k ohromné tragédii. Během nehody letadla zemřel celý univerzitní tým ..
19.05.2024
Jak zaznělo v knize slavného francouzského autora Antoine de Saint-Exupéryho, správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, ..
15.05.2024
Švédský spisovatel Jonas Jonasson si získal přízeň čtenářů svým stylem psaní a zejména jeho kniha Stoletý stařík, ..
12.05.2024
Již v pátek 10. května 2024 vypukne dlouho očekávané Mistrovství světa v hokeji, které se letos uskuteční v České ..
07.05.2024
Jakou cenu musí zaplatit detektiv vyšetřující případ vraždy prominentního soudce, kterou spáchala jeho dcera? Odpověď ..
05.05.2024
Napadá vás, jaké by to bylo, kdybyste se z důchodu vrátili zpátky do pracovního procesu? Odpověď na tuto otázku vám ..
30.04.2024
Letos na podzim se na obrazovkách České televize opět objeví u diváků velmi oblíbený zábavný taneční pořad ..
28.04.2024

Když televize Prima lákala diváky na reality show Česko na grilu, netušila, jakým fiaskem ..

25.04.2024