Zac Efron: Nohama na Zemi je zajímavý dokument o soudobých problémech civilzace

Televizní stanice Prima Zoom připravila pro své diváky dokumentární lahůdku USA v podobě osmidílného seriálu, v němž se v hlavní roli objeví americký herec Zac Efron. Za úkol si toto televizní dílo vzalo upozornit na problémy planety Země a jak se s nimi vypořádat. Samotné téma udržitelnosti, tak často skloňované v současné době, je zaobalené do příjemného hávu pohodového cestování a dobrého jídla, což jsou témata, která baví snad každého.

Dokument, který nutí k přemýšlení

Dokumentární seriál Zac Efron: Nohama na zemi měl premiéru na Netflixu v roce 2020. Podívat se nyní na něm mohou i diváci televize Prima Zoom. Děj se točí okolo amerického herce a jeho cest po celém světě. V jednotlivých dílech navštíví Francii, Portoriko, Londýn, Kostariku, Peru či Sardinii, aby zde odhalil tajemství pevného zdraví, dlouhého života a ochrany přírody.

V jednotlivých dílech nechybí ani napětí v podobě extrémního dobrodružství, ve kterém jde o holé přežití. V dokumentech je možné sledovat, jakým způsobem jsou lidé schopni ničit planetu, na které žijí. Ve skutečnosti je to dost smutné zjištění, což byl určitě záměrem filmařů. Je třeba, aby si to co nejvíce lidí uvědomilo a aby se snažilo s tím něco udělat.

Zac Efron v hlavní roli

Je zřejmé, proč se do hlavní role dokumentu dostal právě Zac Efron. Je to populární herec s velkou fanouškovskou základnou. V jednotlivých dílech poukazuje na problémy, které trápí současnou civilizaci. Díky přítomnosti tohoto oblíbeného amerického herce je do děje vtaženo více diváků, takže jednotlivé díly o udržitelnosti života na Zemi mají větší dosah. Nespornou výhodou je, že téma není divákovi tlačeno násilím, ale vyplývá přirozeně z děje, který nutí sledující se nad danou problematikou zamýšlet.

V roce 2022 byla natočena druhá řada tohoto dokumentárního cyklu, která diváky zavádí do Austrálie.

Aktuálně v tv světě
Jsou filmy, které si pustíte na nedělní odpoledne, když si chcete odpočinout od každodenního shonu. Český film ..
27.01.2023
Když se řekne režisér Zdeněk Podskalský st., je to záruka dobré zábavy. Na svém kontě má tento tvůrce řadu ..
19.01.2023
Televizní stanice Prima pravidelně zásobuje diváky reprízami seriálů natočený už dříve. Patří k nim i italská ..
17.01.2023
Televizní stanice ČT2 připravila na sobotní večer pro diváky lahůdku v podobě německo-rakouské minisérie Sisi z roku ..
15.01.2023
Filmy se životopisnou tématikou patří k oblíbeným pořadům. Režisér Joe Wright se rozhodl natočit snímek o období ..
11.01.2023
Televizní stanice Prima Zoom připravila pro své diváky dokumentární lahůdku USA v podobě osmidílného seriálu, v němž ..
08.01.2023

Spisovatel Vladimír Neff je autorem knižní předlohy ..

05.01.2023
Nový rok lze přivítat různě. S přáteli na horách, s rodinou doma nebo s partnerem v některé zajímavé destinaci. Pokud ..
01.01.2023
Diváci si už zvykli, že do svého vysílacího programu na poslední den v roce ČT1 zařazuje opakování klasické televizní ..
31.12.2022
Vánoce již klepou na dveře, takže by to možná chtělo raději se podívat na nějakou pěknou pohádku. Americký film Únos ..
24.12.2022