Zasmějte se u pohádky Peklo s princeznou

V roce 2009 měla premiéru pohádka Peklo s princeznou. Zavzpomínejte si u televizní obrazovky na duo Terezy Ramby a Jiřího Mádla. Příběh o odvážné princezně a nešikovném princi rozesměje celou rodinu.

Jak sabotovat královské zásnuby? Stačí vymyslet malou lest

Princezna Aneta byla v dětství zaslíbena princi Jeronýmovi ze sousedního království. Jenomže nyní je čas na vdávání a princezna Aneta se rozhodla, že se vdávat rozhodně nebude. Aby toto její rozhodnutí nevyvolalo válku, vymyslí její otec, král Leopold, dokonalou lest. Prohlásí, že se o ruku jeho dcery uchází samotný Lucifer a doufá v to, že neohrabaný a bojácný princ Jeroným se ji za žádnou cenu nepokusí zachraňovat a svatba tak bude odvolána.

Tento plán ale dopadne úplně jinak, než všichni předpokládali. Král Leopold totiž myslí na vše a domluví se s komedianty na tom, že v nedalekém mlýně vybudují peklo. Tím proti sobě bohužel poštve skutečného vládce pekel a jeho temperamentní snoubenku Muribanu.

Jak to celé dopadne a zda bude svatba či válka, zjistíte 15. prosince na stanici ČT1.

Zajímavosti o filmu

V roce 2010 byla pohádka odvysílána na stanici ČT1 jako štědrovečerní.

Pokud budete při sledování záběrů z pekla dávat dobrý pozor, můžete si povšimnout skryté reklamy. Kotle na sobě totiž mají logo výrobce.

Jak vám jistě neunikne, Martin Stránský si ve filmu střihl dvojroli. Ztvárnil kováře i Lucifera.

V roli správce pekelné brány se objevil Miloš Forman.

Ve filmu je možné spatřit hned několik oblíbených filmových lokalit, například Adršpach, Dolský mlýn či zámky Kroměříž a Frýdlant.

Protože zámek Kroměříž patří na seznam UNESCO, kůň, který se objevil v královském paláci, měl po dobu natáčení speciální návleky. Díky nim nedošlo k poškození historických dřevěných parket.

Aktuálně v tv světě
Jsme si před spravedlností všichni rovni? A mohou být k odhalení vraha použity nelegální metody? Právě tyto otázky si ..
17.04.2024
Zajímalo by vás, jak probíhá výcvik prvotřídních špionů? Nahlédněte pod pokličku špičkové nevládní a supertajné ..
15.04.2024
Nedáte dopustit na charismatického francouzského herce Alaina Delona a rádi se podíváte na libovolný snímek, ve kterém si ..
09.04.2024
Máte rádi záhady, náboženskou symboliku, historii a Francii? Nenechte si ujít dobrodružnou výpravu s Robertem Langdonem a ..
07.04.2024

Do České republiky dorazila 2. dubna 2024 nová televizní stanice. Nese název Warner TV, ..

04.04.2024
Od doby, kdy se nechvalně proslulí manželé Stodolovi vydali na vražedné tažení, uplynulo již dvacet let. I po letech ale ..
31.03.2024

Když v roce 2018 skončilo vysílání pořadu Ano, šéfe!, málokdo čekal, že by se Zdeněk ..

27.03.2024

Těšíte se na to, až si v létě projdete křížem krážem Českou republiku a poznáte ..

24.03.2024
Pět obávaných lovců se opět vydává na lov. Máte-li rádi oblíbený vědomostní pořad Na lovu, nenechte si ujít ani ..
20.03.2024
Zajímá vás, jak to chodí v castingové agentuře? Televizní stanice Prima vám již brzy nabídne odpovědi na vše, co vás ..
17.03.2024