Zeman a Česká televize jsou stále na ostří nože

Prezident Miloš Zeman je stálým hostem na TV Barrandov, kde má svůj pravidelný pořad. Je tedy jasné, že s touto televizní stanicí je zadobře. Potom tu jsou ale takové stanice, se kterými se příliš nemusí. A je celkem paradoxní, že tou stanicí je tuzemská veřejnoprávní, tedy Česká televize. Tedy právě ta, která by měla zastávat podobu primárně nezávislého média, která má o všem informovat pravdivě a správně.

Důvodem sporu jsou především živé přenosy

Zatímco někteří jiní politici se na ČT stěžují třeba kvůli různým investigativním reportážím, které se na obrazovkách objevují třeba v rámci pořadu Reportéři ČT, prezident Miloš Zeman se pouští s televizí do křížku hlavně kvůli živému vysílání, tedy kvůli živým přenosům. Zde dochází k tomu, že televizi jasně vyčítá hlavně zkreslování informací. Stejně tak je prezident nespokojený s tím, že televize některé přenosy vůbec neodvysílala.

Byla v plánu schůzka

Došlo dokonce i na to, že se chtěl prezident Miloš Zeman setkat s Petrem Dvořákem, tedy aktuálním ředitelem České televize. Tento impuls přišel přímo z Hradu a důvodem byla hlavně návštěva v Olomouckém kraji. Konkrétně potom tisková konference, jejíž závěr nebyl vůbec odvysílán, což prezidentovi vadilo. I když debatovat na toto téma Dvořák odmítl, schůzku jako takovou nikoliv.

Schůzka nakonec nebude

A jak to vypadá nyní, tedy poslední měsíc letošního roku? Už je téměř stoprocentně jasné, že se Dvořák a Zeman nesetkají. Potvrdil to samotný Dvořák, který napsal na Hrad, že daná témata, která chtěl prezident projednávat, již nejsou aktuální. V dopise se také zmiňuje o plánovaných tématech pro rok 2018, které navrhoval sám Zeman. Na toto konto Dvořák oznámil, že nebudou s prezidentem probírána, ale že budou řešena klasicky, s kompetentními lidmi v České televizi a také s odpovědnými pracovníky Kanceláře prezidenta republiky.

Aktuálně v tv světě
Není to jenom pokračování známých seriálů, u kterých se natáčejí další a další řady. Stejně tak to není ani ..
18.07.2018
V minulosti jsme vás informovali o tom, že Česká televize natáčí celkem zajímavou kriminálku, která nese název Rédl. ..
15.07.2018
Je sice teprve začátek prázdnin, ale už nyní televize ohlašují to, s jakými hlavními lákadly budou přicházet na ..
11.07.2018
Jednalo se o jeden z hlavních pilířů programu na letní období. Řeč je o seriálu Na vodě, který měl být po celé ..
08.07.2018
Nejenom u veřejnoprávních televizí, ale také u komerčních jedniček je zpravodajství zcela nedílnou součástí ..
03.07.2018
Když se řekne jméno Zdeněk Troška, vybaví se mnohým lidem nejenom zajímavé a úspěšné pohádky, ale i různé komedie. ..
01.07.2018
Letní program televizní stanice Nova se již začal vysílat. Nedávno jsme vám představili hlavní lákadla, se kterou ..
26.06.2018
Televize Prima nezahálí. Během léta chce pochopitelně nabídnout divákům hlavně něco z archivu. A to proto, aby se mohla ..
24.06.2018
Opět, jako každý rok, zveřejňují jednotlivé televize nabídku spojenou s létem. Tedy s dobou, kdy vzhledem k pěknému ..
20.06.2018
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018