Zeman a Česká televize jsou stále na ostří nože

Prezident Miloš Zeman je stálým hostem na TV Barrandov, kde má svůj pravidelný pořad. Je tedy jasné, že s touto televizní stanicí je zadobře. Potom tu jsou ale takové stanice, se kterými se příliš nemusí. A je celkem paradoxní, že tou stanicí je tuzemská veřejnoprávní, tedy Česká televize. Tedy právě ta, která by měla zastávat podobu primárně nezávislého média, která má o všem informovat pravdivě a správně.

Důvodem sporu jsou především živé přenosy

Zatímco někteří jiní politici se na ČT stěžují třeba kvůli různým investigativním reportážím, které se na obrazovkách objevují třeba v rámci pořadu Reportéři ČT, prezident Miloš Zeman se pouští s televizí do křížku hlavně kvůli živému vysílání, tedy kvůli živým přenosům. Zde dochází k tomu, že televizi jasně vyčítá hlavně zkreslování informací. Stejně tak je prezident nespokojený s tím, že televize některé přenosy vůbec neodvysílala.

Byla v plánu schůzka

Došlo dokonce i na to, že se chtěl prezident Miloš Zeman setkat s Petrem Dvořákem, tedy aktuálním ředitelem České televize. Tento impuls přišel přímo z Hradu a důvodem byla hlavně návštěva v Olomouckém kraji. Konkrétně potom tisková konference, jejíž závěr nebyl vůbec odvysílán, což prezidentovi vadilo. I když debatovat na toto téma Dvořák odmítl, schůzku jako takovou nikoliv.

Schůzka nakonec nebude

A jak to vypadá nyní, tedy poslední měsíc letošního roku? Už je téměř stoprocentně jasné, že se Dvořák a Zeman nesetkají. Potvrdil to samotný Dvořák, který napsal na Hrad, že daná témata, která chtěl prezident projednávat, již nejsou aktuální. V dopise se také zmiňuje o plánovaných tématech pro rok 2018, které navrhoval sám Zeman. Na toto konto Dvořák oznámil, že nebudou s prezidentem probírána, ale že budou řešena klasicky, s kompetentními lidmi v České televizi a také s odpovědnými pracovníky Kanceláře prezidenta republiky.

Aktuálně v tv světě
Poměrně unikátní novinka z dílny TV Prima odstartovala. O pořadu jste mohli slyšet již v minulosti, jelikož televize ..
14.10.2018
Různé historické dokumenty jsou na televizních obrazovkách celkem populární. A to stejné můžeme říci i  reality show. ..
11.10.2018
Zpravodajská relace na TV Prima se poměrně nedávno změnila. A to jak s ohledem na celkový vysílací čas, tak i s ohledem ..
07.10.2018
Televize přináší do naších domácností hlavně zábavu. Ostatně to je jasně vidět na skladbě pořadů, stejně jako je ..
03.10.2018
Jsou nové pořady, které musí Prima pro malý úspěch stáhnout – show 1 proti všem, stejně jako jsou pořady, se kterými ..
30.09.2018
Velká propagace, velká lákadla, velká osobnostní jména. Toto všechno lze spojovat se show 1 proti všem, kterou začala ..
27.09.2018
Rozhodně se nejedná o nijak velký televizní kanál. Na obrazovkách ho lze vždy brát skutečně jenom jako kanál okrajový. ..
26.09.2018
Už v minulých řadách bylo jasné, že pokud jde o show Tvoje tvář má známý hlas, se kterou přichází TV Nova, tak jde ..
23.09.2018
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018