Zeman a Česká televize jsou stále na ostří nože

Prezident Miloš Zeman je stálým hostem na TV Barrandov, kde má svůj pravidelný pořad. Je tedy jasné, že s touto televizní stanicí je zadobře. Potom tu jsou ale takové stanice, se kterými se příliš nemusí. A je celkem paradoxní, že tou stanicí je tuzemská veřejnoprávní, tedy Česká televize. Tedy právě ta, která by měla zastávat podobu primárně nezávislého média, která má o všem informovat pravdivě a správně.

Důvodem sporu jsou především živé přenosy

Zatímco někteří jiní politici se na ČT stěžují třeba kvůli různým investigativním reportážím, které se na obrazovkách objevují třeba v rámci pořadu Reportéři ČT, prezident Miloš Zeman se pouští s televizí do křížku hlavně kvůli živému vysílání, tedy kvůli živým přenosům. Zde dochází k tomu, že televizi jasně vyčítá hlavně zkreslování informací. Stejně tak je prezident nespokojený s tím, že televize některé přenosy vůbec neodvysílala.

Byla v plánu schůzka

Došlo dokonce i na to, že se chtěl prezident Miloš Zeman setkat s Petrem Dvořákem, tedy aktuálním ředitelem České televize. Tento impuls přišel přímo z Hradu a důvodem byla hlavně návštěva v Olomouckém kraji. Konkrétně potom tisková konference, jejíž závěr nebyl vůbec odvysílán, což prezidentovi vadilo. I když debatovat na toto téma Dvořák odmítl, schůzku jako takovou nikoliv.

Schůzka nakonec nebude

A jak to vypadá nyní, tedy poslední měsíc letošního roku? Už je téměř stoprocentně jasné, že se Dvořák a Zeman nesetkají. Potvrdil to samotný Dvořák, který napsal na Hrad, že daná témata, která chtěl prezident projednávat, již nejsou aktuální. V dopise se také zmiňuje o plánovaných tématech pro rok 2018, které navrhoval sám Zeman. Na toto konto Dvořák oznámil, že nebudou s prezidentem probírána, ale že budou řešena klasicky, s kompetentními lidmi v České televizi a také s odpovědnými pracovníky Kanceláře prezidenta republiky.

Aktuálně v tv světě
Novinky z české seriálové scény, Rapl 2 a Most!, ovládly pondělní večer v českých domácnostech. Oba dokázaly u ..
20.01.2019
Nova ve středu 9. ledna vsadila na své stálice, které v divácké oblibě dlouhodobě bodují. Výměna manželek už ..
16.01.2019
Pořad Otázky Václava Moravce se po více než třech letech vrací na místo, kde před 15 lety začínal. Od neděle 6. ledna ..
12.01.2019
Už jsme vás informovali o tom, že na TV Nova se opět uskuteční pěvecká soutěž s názvem TheVoice. Na rozdíl od řady ..
06.01.2019
Je tu rok 2019 a tak se můžeme ohlédnout za tím předchozím. A to pochopitelně z toho pohledu, jak se jednotlivým ..
04.01.2019

Zima ještě ani pořádně nezačala, nicméně nám televize Nova už oznámila připravované novinky ..

23.12.2018

Letošní řada StarDance diváky doslova přitáhla k televizním obrazovkám. Za úspěchem stojí bezesporu ..

19.12.2018
Óčko se nyní na televizních obrazovkách vyskytuje ve třech podobách. Stanice O nabízí svým divákům Óčko, Óčko Gold ..
16.12.2018
Na jaře 2019 se do vysílacího programu televize Nova vrací divácky oblíbená soutěž MasterChef Česko. Po dvouleté odmlce ..
13.12.2018
Už v první polovině listopadu se dostala mezi veřejnost informace o plánovaném spojení tří úspěšných magazínů o ..
09.12.2018