Zeman a Česká televize jsou stále na ostří nože

Prezident Miloš Zeman je stálým hostem na TV Barrandov, kde má svůj pravidelný pořad. Je tedy jasné, že s touto televizní stanicí je zadobře. Potom tu jsou ale takové stanice, se kterými se příliš nemusí. A je celkem paradoxní, že tou stanicí je tuzemská veřejnoprávní, tedy Česká televize. Tedy právě ta, která by měla zastávat podobu primárně nezávislého média, která má o všem informovat pravdivě a správně.

Důvodem sporu jsou především živé přenosy

Zatímco někteří jiní politici se na ČT stěžují třeba kvůli různým investigativním reportážím, které se na obrazovkách objevují třeba v rámci pořadu Reportéři ČT, prezident Miloš Zeman se pouští s televizí do křížku hlavně kvůli živému vysílání, tedy kvůli živým přenosům. Zde dochází k tomu, že televizi jasně vyčítá hlavně zkreslování informací. Stejně tak je prezident nespokojený s tím, že televize některé přenosy vůbec neodvysílala.

Byla v plánu schůzka

Došlo dokonce i na to, že se chtěl prezident Miloš Zeman setkat s Petrem Dvořákem, tedy aktuálním ředitelem České televize. Tento impuls přišel přímo z Hradu a důvodem byla hlavně návštěva v Olomouckém kraji. Konkrétně potom tisková konference, jejíž závěr nebyl vůbec odvysílán, což prezidentovi vadilo. I když debatovat na toto téma Dvořák odmítl, schůzku jako takovou nikoliv.

Schůzka nakonec nebude

A jak to vypadá nyní, tedy poslední měsíc letošního roku? Už je téměř stoprocentně jasné, že se Dvořák a Zeman nesetkají. Potvrdil to samotný Dvořák, který napsal na Hrad, že daná témata, která chtěl prezident projednávat, již nejsou aktuální. V dopise se také zmiňuje o plánovaných tématech pro rok 2018, které navrhoval sám Zeman. Na toto konto Dvořák oznámil, že nebudou s prezidentem probírána, ale že budou řešena klasicky, s kompetentními lidmi v České televizi a také s odpovědnými pracovníky Kanceláře prezidenta republiky.

Aktuálně v tv světě
Za koncesionářské poplatky veřejnoprávní televize pořady nejenom sama vytváří, ale také je kupuje. Nyní uvedla, že ..
22.04.2018
Pokud sledujete některý z kanálu TV Prima pravidelně, jistě vám neunikly informace o tom, že jste se mohli účastnit ..
18.04.2018
Pokud si pod titulkem představíte to, že má televize Nova nového šéfa, o kterém se nic neví, je to z naší strany ..
15.04.2018
Česká televize ani na jaře nezahálí a má v plánu uvést hned dvojici nových seriálů. O těch můžeme aktuálně ..
11.04.2018
Pokud náš magazín čtete pravidelně, jistě vám neutekla informace o tom, že na Velikonoční pondělí dojde ke spuštění ..
05.04.2018
Zajímavé kriminální případy, nebo velmi krásná oblast Šumavy. To jsou dvě věci, které spojuje seriál Policie Modrava. ..
04.04.2018
Je jasné, že když Televize Seznam vstupovala na televizní obrazovky, rozhodně se od ní neočekávalo, že se hned zařadí ..
29.03.2018
Pokud vám připadá, že tento nadpis jste u nás již četli, tak vám musíme sdělit, že je to tak. Ale zároveň to ..
27.03.2018
I když se na televizních obrazovkách objevují stále nové, v nedávných měsících natočené kriminálky, nemělo by se ..
22.03.2018
Česká televize jako veřejnoprávní médium musí mít zcela pochopitelně široký záběr. Ten je patrný i z toho, co ..
20.03.2018