ZOH 2018 – Zimní Olympijské hry Jižní Korea

ZOH Program

ZOH Online

ZOH Hokej

Pokud je událost, která je označovaná doslova jako sportovní svátek, je to rozhodně olympiáda. Ta může být nejenom letní, ale je také zimní. Každý konkrétní se pravidelně opakuje po čtyřech letech. A nyní přišel čas na to, aby se fanoušci netrpělivě těšili na ZOH 2018. Zimní olympijské hry 2018 se budou konat v jihokorejském Pchjongčchangu, což znamená, že dostat se na místo nebude zase až tak jednoduché. Naštěstí je to náš web, který díky bohaté nabídce televizních kanálů pomůže každému sortovnímu fanouškovi najít ten, kde je k vidění právě přenos, který ho zajímá nejvíce.

Kdy se ZOH 2018 budou konat?

Sportovní fanoušci to jistě velmi dobře ví, ale je lepší to připomenout. ZOH 2018 jsou naplánovány na únorový termín roku 2018. Samotné zahájení her proběhne 9. února 2018. Ukončení je následně naplánováno na 25. února 2018. To nejdůležitější se samozřejmě uskuteční v místě, kterým je Olympijský stadion v Pchjongčchang. Nejde pochopitelně o sportoviště jediné, jelikož klání jednotlivých sportovců bude realizováno i na jiných sportovištích v okolí daného města, v celkem dobré vzdálenosti, což je pro sportovce plus.

Zimní olympijské hry 2018 nabídnou celkem 15 sportovních odvětví

Rozhodně bude na co se dívat, jelikož Zimní olympijské hry 2018 budou skutečnou přehlídkou celé řady zajímavých sportů. Pokud bychom se měli podívat na ty hlavní, na které se tuzemští fanoušci těší nejvíce a které budu k vidění na řadě televizí právě u nás. Musíme začít sporty, jako je stále populárnější biatlon, stejně jako nelze zapomenout na vyhlodávaný lední hokej, ale třeba také rychlobruslení. Opomíjet ale nelze ani sporty další, jako je snowboarding, nebo také běh na lyžích, nebo skoky na lyžích. A to je stále jenom výčet těch hlavních.

Olympijské hry 2018 budou mít zajímavého maskota

Ke každým hrám vždy patří zajímavý maskot. Olympijské hry 2018 nebudou rozhodně žádnou výjimkou. Návštěvníci přímo v místě, ale i vy jako diváci se s ním budete jistě také pravidelně setkávat. O jakého maskota půjde? Bude to postava z jedné místní pohádky, a to tygr. Nejenom, že se jedná na první pohled o maskota povedeného, ale nelze zapomínat také na to, že by měl symbolizovat důvěru a stejně tak by měl symbolizovat i sílu. Jeho anglický název je Suhorang.

Olympiáda v Pchjongčchangu není pro zemi první

Jednou ze zajímavostí, které ZOH 2018 přinesou, je rozhodně to, že olympiáda v Pchjongčchangu není pro danou zemi první. Jedná se již v pořadí o druhou, kterou bude Jižní Korea pořádat. Ta první se však uskutečnila celkem dávno, a to v roce 1988. V té době se konala v hlavním městě této země, tedy v Soulu.

Jací sportovci nás budou na ZOH 2018 reprezentovat?

Když se rozhodnete sledovat prostřednictvím našeho webu jednotlivá klání v rámci ZOH 2018, určitě se vám budou hodit i informace o tom, jak je to s našimi sportovci. Stejně jako každý rok, i letos budeme mít zastoupení v řadě sportů. Početná výprava je spojena hlavně s biatlonem, stejně jako bude rozhodně lákat i snowboarding. Zapomínat dále nelze také na krasobruslení, nebo na pro mnohé atraktivnější rychlobruslení. Zimní olympijské hry 2018 však budou spojeny s účastí našich sportovců také v jiných spotech. Aby byl náš výčet úplný, tak nesmíme zapomínat také na akrobatické lyžování a dále alpské lyžování, stejně jako nelze zapomínat na severskou kombinaci a také skoky na lyžích. Toto všechno jsou odvětví v rámci olympiády, kde budou k vidění naši sportovci, kteří se zcela pochopitelně budou snažit o dobré umístění, ideálně takové, aby si mohli odvézt domů nějakou tu medaili. K tomu jim můžete pomoci. Stačí si u nás najít konkrétní přenos a u něho alespoň na dálku fandit.

Aktuálně v tv světě
Novinky z české seriálové scény, Rapl 2 a Most!, ovládly pondělní večer v českých domácnostech. Oba dokázaly u ..
20.01.2019
Nova ve středu 9. ledna vsadila na své stálice, které v divácké oblibě dlouhodobě bodují. Výměna manželek už ..
16.01.2019
Pořad Otázky Václava Moravce se po více než třech letech vrací na místo, kde před 15 lety začínal. Od neděle 6. ledna ..
12.01.2019
Už jsme vás informovali o tom, že na TV Nova se opět uskuteční pěvecká soutěž s názvem TheVoice. Na rozdíl od řady ..
06.01.2019
Je tu rok 2019 a tak se můžeme ohlédnout za tím předchozím. A to pochopitelně z toho pohledu, jak se jednotlivým ..
04.01.2019

Zima ještě ani pořádně nezačala, nicméně nám televize Nova už oznámila připravované novinky ..

23.12.2018

Letošní řada StarDance diváky doslova přitáhla k televizním obrazovkám. Za úspěchem stojí bezesporu ..

19.12.2018
Óčko se nyní na televizních obrazovkách vyskytuje ve třech podobách. Stanice O nabízí svým divákům Óčko, Óčko Gold ..
16.12.2018
Na jaře 2019 se do vysílacího programu televize Nova vrací divácky oblíbená soutěž MasterChef Česko. Po dvouleté odmlce ..
13.12.2018
Už v první polovině listopadu se dostala mezi veřejnost informace o plánovaném spojení tří úspěšných magazínů o ..
09.12.2018