Zrádci – nový seriál České televize poodhalí drogové podsvětí

Léto je sice v plném proudu, ale Česká televize i během doby dovolených nezahálí a natáčí nový seriál, který by se na našich obrazovkách měl objevit pravděpodobně v průběhu příštího roku. Seriál s názvem Zrádci se bude odehrávat v drogovém prostředí, konkrétně by měl poodkrývat problematiku obchodu s pervitinem.

Zajímavé prostředí i téma

Seriál se natáčí hned na několika místech v České republice, například v Praze, Liberci, Chomutově, ale i v menších městech jako je Sychrov, Smržov či Hrabyně. Vzhledem k tomu, že problematika drog a obchodu s drogami má často mezinárodní rozměry, natáčely se některé scény i v zahraničí, především u našich sousedů v Polsku a v Německu.

Zárukou kvality připravovaného seriálu je i jeho režisér Viktor Tauš, který již pro Českou televizi režíroval dvě úspěšné minisérie z detektivního prostředí Modré stíny a Vodník. I s představiteli některých hlavních rolí jsme se mohli setkat právě v těchto dvou předchozích režisérských počinech Viktora Tauše, jde například o Lenku Krobotovou, Václava Neužila, Davida Novotného či Cyrila Dobrého, kterému připadla hlavní role mladého dealera drog, který se pod nátlakem člena protidrogové centrály stane informátorem policie.Seriál tak poodkrývá i propojenost těchto na první pohled naprosto odlišných světů. Jen pro úplnost dodejme, že scénář pochází z pera Mira Šifry, který je podepsaný například i pod seriálem Rédl.

Inspirace skutečnými událostmi

Seriál ukazuje nelehkou práci policie v souvislosti s obchodem s drogami, neboť se zdá, že drogové podsvětí je vždy o krok napřed. Seriál je navíc velmi autentický, neboť byl vytvořen na základě skutečných událostí a incidentů, Miro Šifra při jeho psaní spolupracoval s Národní protidrogovou centrálou v České republice. V seriálu se objevuje i aktuální a často diskutované téma česko-vietnamské drogové mafie. Natáčení seriálu by mělo pokračovat až do začátku října.

Aktuálně v tv světě

Jsou vaší slabostí vztahové reality show? Pokud ano, máme pro vás skvělou zprávu - ..

09.09.2025
Na konci srpna proběhlo zasedání Rady ČT, na němž nový generální ředitel České televize Hynek Chudárek představil ..
04.09.2025
První série detektivní hry o život, která vychází z oblíbené táborové hry Městečko Palermo, si rozhodně vybudovala ..
02.09.2025
Když v roce 2008 vzal kina útokem letní film s hudbou kapely ABBA, málokdo tušil, o jaký hit se bude jednat. O deset let ..
27.08.2025
Již v sobotu 30. srpna 2025 zamíří na Primu první díl nového seriálu Mladá krev. Na co se můžete v 16 dílech ..
26.08.2025

Podzim se blíží a další televize představila divákům svůj program. Na jaké novinky se ..

25.08.2025
S nadcházejícím podzimem se jednotlivé televize předhánějí v nabídce zajímavých pořadů a nových seriálů. Televize ..
19.08.2025
Podzimní programové schéma ČT se nese v duchu hesla všechny barvy podzimu. Nabídka pořadů je totiž skutečně pestrá, ..
14.08.2025
Letní reality show Farma Česko je u konce a na televizních obrazovkách tak bude prostor pro další. Tentokrát se bude jednat ..
13.08.2025
Zajímáte se o českou drag scénu, nebo jde naopak zcela mimo vás? Pokud chcete blíže nahlédnout za oponu, nenechte si ujít ..
11.08.2025