Zrádci – nový seriál České televize poodhalí drogové podsvětí

Léto je sice v plném proudu, ale Česká televize i během doby dovolených nezahálí a natáčí nový seriál, který by se na našich obrazovkách měl objevit pravděpodobně v průběhu příštího roku. Seriál s názvem Zrádci se bude odehrávat v drogovém prostředí, konkrétně by měl poodkrývat problematiku obchodu s pervitinem.

Zajímavé prostředí i téma

Seriál se natáčí hned na několika místech v České republice, například v Praze, Liberci, Chomutově, ale i v menších městech jako je Sychrov, Smržov či Hrabyně. Vzhledem k tomu, že problematika drog a obchodu s drogami má často mezinárodní rozměry, natáčely se některé scény i v zahraničí, především u našich sousedů v Polsku a v Německu.

Zárukou kvality připravovaného seriálu je i jeho režisér Viktor Tauš, který již pro Českou televizi režíroval dvě úspěšné minisérie z detektivního prostředí Modré stíny a Vodník. I s představiteli některých hlavních rolí jsme se mohli setkat právě v těchto dvou předchozích režisérských počinech Viktora Tauše, jde například o Lenku Krobotovou, Václava Neužila, Davida Novotného či Cyrila Dobrého, kterému připadla hlavní role mladého dealera drog, který se pod nátlakem člena protidrogové centrály stane informátorem policie.Seriál tak poodkrývá i propojenost těchto na první pohled naprosto odlišných světů. Jen pro úplnost dodejme, že scénář pochází z pera Mira Šifry, který je podepsaný například i pod seriálem Rédl.

Inspirace skutečnými událostmi

Seriál ukazuje nelehkou práci policie v souvislosti s obchodem s drogami, neboť se zdá, že drogové podsvětí je vždy o krok napřed. Seriál je navíc velmi autentický, neboť byl vytvořen na základě skutečných událostí a incidentů, Miro Šifra při jeho psaní spolupracoval s Národní protidrogovou centrálou v České republice. V seriálu se objevuje i aktuální a často diskutované téma česko-vietnamské drogové mafie. Natáčení seriálu by mělo pokračovat až do začátku října.

Aktuálně v tv světě
I pro média nastaly vlivem pandemie těžké časy. Sice diváci trávili u televize průměrně více času, ale zmenšily se ..
04.07.2020
Není to tak dávno, co jsme hlásili návrat pořadu Show Jana Krause v premiérových dílech. Po koronavirové přestávce se ..
02.07.2020
Většina televizí již obnovila natáčení svých původních seriálů a k životu se probouzí i další projekty, které ..
28.06.2020
Nekonečný seriál Ulice se opět vrací do zajetých kolejí. Po dlouhé pauze způsobené pandemií koronaviru se štáb opět ..
25.06.2020
Léto u televize asi není něco, co bychom chtěli vyloženě plánovat. Nicméně pokud zrovna nemáte kam vyrazit, nebo vám to ..
19.06.2020
Léto už klepe na dveře a spolu s ním se mění i televizní nabídka. Již tradičně televizní stanice uzpůsobují svůj ..
18.06.2020
Přechod na nový standard vysílání DVB-T2 byl avizován dlouho dopředu, ale pandemie koronaviru jej docela výrazně ..
14.06.2020
Televizní stanice se již připravují na letní sezónu.Ta je již tradičně odlehčená, většinou se nevysílají ..
10.06.2020
Češi jsou národ chatařů, to je určitě něco, na čem se všichni shodneme. A právě na této české „libůstce“ chce ..
07.06.2020
Také se vám zdá, že letošní řada Master Chefa je nekonečná? A to ještě ani nevíte, že na prázdniny sice bude chvíli ..
05.06.2020