Zrádci – nový seriál České televize poodhalí drogové podsvětí

Léto je sice v plném proudu, ale Česká televize i během doby dovolených nezahálí a natáčí nový seriál, který by se na našich obrazovkách měl objevit pravděpodobně v průběhu příštího roku. Seriál s názvem Zrádci se bude odehrávat v drogovém prostředí, konkrétně by měl poodkrývat problematiku obchodu s pervitinem.

Zajímavé prostředí i téma

Seriál se natáčí hned na několika místech v České republice, například v Praze, Liberci, Chomutově, ale i v menších městech jako je Sychrov, Smržov či Hrabyně. Vzhledem k tomu, že problematika drog a obchodu s drogami má často mezinárodní rozměry, natáčely se některé scény i v zahraničí, především u našich sousedů v Polsku a v Německu.

Zárukou kvality připravovaného seriálu je i jeho režisér Viktor Tauš, který již pro Českou televizi režíroval dvě úspěšné minisérie z detektivního prostředí Modré stíny a Vodník. I s představiteli některých hlavních rolí jsme se mohli setkat právě v těchto dvou předchozích režisérských počinech Viktora Tauše, jde například o Lenku Krobotovou, Václava Neužila, Davida Novotného či Cyrila Dobrého, kterému připadla hlavní role mladého dealera drog, který se pod nátlakem člena protidrogové centrály stane informátorem policie.Seriál tak poodkrývá i propojenost těchto na první pohled naprosto odlišných světů. Jen pro úplnost dodejme, že scénář pochází z pera Mira Šifry, který je podepsaný například i pod seriálem Rédl.

Inspirace skutečnými událostmi

Seriál ukazuje nelehkou práci policie v souvislosti s obchodem s drogami, neboť se zdá, že drogové podsvětí je vždy o krok napřed. Seriál je navíc velmi autentický, neboť byl vytvořen na základě skutečných událostí a incidentů, Miro Šifra při jeho psaní spolupracoval s Národní protidrogovou centrálou v České republice. V seriálu se objevuje i aktuální a často diskutované téma česko-vietnamské drogové mafie. Natáčení seriálu by mělo pokračovat až do začátku října.

Aktuálně v tv světě
Již dlouhou dobu sledované a po minulých řadách velice očekávané vysílání další řady StarDance získalo ..
20.10.2019
V poslední době se hodně hovoří o přechodu na DVB-T2. Velice častou otázkou u diváků bývá, kolik je bude v jaké ..
16.10.2019
Televize Prima se rozhodla uvést na televizní obrazovky nový detektivní seriál. V současné době je Einstein, jak se ..
13.10.2019
ČT již dříve avizovala uvedení nových seriálů na televizní obrazovky. Od září se tak můžeme dívat na seriál Sever ..
10.10.2019
Rádi sledujete pořady na kanálech Prima Cool nebo Prima Love? Pak vás jistě potěší to, že Prima již zveřejnila svůj ..
06.10.2019
Jste milovníkem kvalitního basketbalu? Pak budete z této novinky nadšení. Nova totiž prodloužila své vysílací práva na ..
02.10.2019
Dosavadní moderátorka TV Nova Markéta Fialová se přesouvá ke konkurenci. Nastoupí do zpravodajského projektu CNN Prima ..
29.09.2019
Zaujal vás první zářijovou neděli nový pořad Příběhy českých zločinů na TV Nova? Od 23. září už byste jej ale na ..
25.09.2019
StarDance patří mezi jedny z nejdéle vysílaných pořadů, které můžete na obrazovkách vidět. Česká televize již 12. ..
22.09.2019
Moderátorka Markéta Fialová je dlouholetou tváří TV Nova a jistě ji znáte ze zpráv na této stanici, ale například i ..
19.09.2019