Zrádci – nový seriál České televize poodhalí drogové podsvětí

Léto je sice v plném proudu, ale Česká televize i během doby dovolených nezahálí a natáčí nový seriál, který by se na našich obrazovkách měl objevit pravděpodobně v průběhu příštího roku. Seriál s názvem Zrádci se bude odehrávat v drogovém prostředí, konkrétně by měl poodkrývat problematiku obchodu s pervitinem.

Zajímavé prostředí i téma

Seriál se natáčí hned na několika místech v České republice, například v Praze, Liberci, Chomutově, ale i v menších městech jako je Sychrov, Smržov či Hrabyně. Vzhledem k tomu, že problematika drog a obchodu s drogami má často mezinárodní rozměry, natáčely se některé scény i v zahraničí, především u našich sousedů v Polsku a v Německu.

Zárukou kvality připravovaného seriálu je i jeho režisér Viktor Tauš, který již pro Českou televizi režíroval dvě úspěšné minisérie z detektivního prostředí Modré stíny a Vodník. I s představiteli některých hlavních rolí jsme se mohli setkat právě v těchto dvou předchozích režisérských počinech Viktora Tauše, jde například o Lenku Krobotovou, Václava Neužila, Davida Novotného či Cyrila Dobrého, kterému připadla hlavní role mladého dealera drog, který se pod nátlakem člena protidrogové centrály stane informátorem policie.Seriál tak poodkrývá i propojenost těchto na první pohled naprosto odlišných světů. Jen pro úplnost dodejme, že scénář pochází z pera Mira Šifry, který je podepsaný například i pod seriálem Rédl.

Inspirace skutečnými událostmi

Seriál ukazuje nelehkou práci policie v souvislosti s obchodem s drogami, neboť se zdá, že drogové podsvětí je vždy o krok napřed. Seriál je navíc velmi autentický, neboť byl vytvořen na základě skutečných událostí a incidentů, Miro Šifra při jeho psaní spolupracoval s Národní protidrogovou centrálou v České republice. V seriálu se objevuje i aktuální a často diskutované téma česko-vietnamské drogové mafie. Natáčení seriálu by mělo pokračovat až do začátku října.

Aktuálně v tv světě
Dvě největší tuzemské komerční televizní společnosti spustily své mediální kampaně a představily svůj nový program ..
22.08.2019
S podzimem se opět vrací vysílání nových nebo dokonce živě vysílaných pořadů. Děje se tak vždy po uvolněném ..
16.08.2019
Změna vlastnických podílů, která potkala sdružení pořadů Prima, by se z hlediska toho, že ji bude vlastnit v podstatě ..
13.08.2019
Poslední dobou ovládá televizní trh poměrně pozitivní trend, a totiž to, že televizní obsah spíše roste na kvalitě, a ..
11.08.2019
Prázdniny ještě nejsou pryč, ale televize Prima již představila svůj programový plán na podzim. Už tedy víme, na co se ..
06.08.2019
Léto je sice v plném proudu, ale Česká televize i během doby dovolených nezahálí a natáčí nový seriál, který by se ..
02.08.2019
Televize Nova chystá i letos pro své diváky oblíbený Den s Novou, v jehož rámci si zájemci budou moci prohlédnout ..
31.07.2019
Dětská stanice ČT :D oslaví letos v srpu své sedmé výročí. K němu svým malým i větším divákům přinese několik ..
26.07.2019
U České televize a její konkurence můžeme vidět v jejich tvorbě někdy opravdu velký rozdíl. ČT se často zaměřuje, ..
24.07.2019
Dvoudílná minisérie Stockholmský syndrom, která volně navazuje na minisérii Spravedlnost (oceněno Českým lvem), se již ..
18.07.2019