Česká televize plánuje větší videoarchiv

I když sledování pořadů na televizních obrazovkách neustále dominuje, je nutné dodat, že mnoho lidí v tomto směru stále více využívá možnost pozdějšího sledování. Své o tom vědí především majitelé kabelových as internetových, popřípadě i satelitních televizí, kterým je toto umožněno. Jelikož daný obsah je stále více žádaný, jsou televize, které ho poskytují na svých webových stránkách, a to ve svém archivu. K tomu se logicky můžete dostat i díky nám. Aktuálně přišla s nápadem rozšíření toho svého i Česká televize. Ta již několik let provozuje portál pod názvem vysílání. V následujícím období by měl nabídnout mnohem více.

Nebude pro každého

I když nás může rozšíření výrazně potěšit, nesmíme zapomínat na fakt, že rozhodně nebude určené pro každého. Pokud se podíváme konkrétněji, je nyní možnost sledovat dané pořady pohodlně online, bez jakékoliv registrace. To by se v budoucnu mělo změnit. V souvislosti s bohatší nabídkou by mělo dojít i k omezení toho, kdo se k ní dostane. Naštěstí se není třeba obávat žádných rapidních změn, jelikož přístup k videoarchivu by měl být bez problémů umožněn všem koncesionářům. Tedy těm osobám, které platí dané poplatky spojené se sledováním pořadů České televize jako takové. Jak vše bude vypadat, to zatím není jasné, jelikož tato podmínka je stále ve fázi plánování.

Současný stav má mnoho omezení

Nezapomínejme na to, že na televizní pořady se mnohdy vztahují různá vysílací práva. S tím je spojený třeba i fakt, že pořad umístěný na internetu zde nemůže být věčně, ale pouze jeden měsíc. Právě tomu by mohl nový přístup předejít a mohl by nabídnout pořady v delším horizontu, nebo trvale. Že tento problém netrápí jenom naši televizi, tedy ČT, to potvrzuje i britská BBC, která aktuálně řeší něco podobného. Třeba se právy my necháme tímto britským gigantem inspirovat. Rozhodně by to bylo dobré a správné!

Aktuálně v tv světě
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017
Již se stala poměrně jasnou stálicí na poli televizní zábavy. Řeč je o Tuty TV, která je kanálem, kterýž je ..
22.10.2017
Jak jsme vás již informovali, nebude to jenom veřejnoprávní televize, která se bude primárně snažit o to, aby mohla ..
17.10.2017