České televizi se daří – zisky stoupají

Poslední zprávy z České televize jasně říkají, že tato soustava jediných veřejnoprávních kanálů v zemi dosáhla za loňský rok výraznějších zisků, než tomu bylo v roce předchozím. Pokud se podíváme na konkrétní čísla, tak je již realitou, že se příjem z obchodní činnosti zvýšil zhruba o 5 procent, a to na sumu zhruba 403 milionů korun ročně. Je jasné, že tato čísla jsou dosažena hlavně reklamními kampaněmi, stejně jako různým typem sponzoringu. Nejvíce peněz v tomto směru utržil kanál ČT Sport a ČT 2, kde je vysílání reklam povoleno v podstatě neomezeně. Další příjmy plynou do pokladny České televize také z Telexportu. Jedná se o koncept, v rámci kterého jsou pořady produkované výhradně ČT prodávány dále, a to ve formě vysílacích práv a licencí.

Klíčem k úspěchu je atraktivita pořadů

Růst tržeb je logicky spojený hlavně s tím, že se i veřejnoprávní televize stává možností, jak mohou různé firmy celkem aktivně inzerovat své produkty a služby. Sledovanost daných televizních kanálů neustále stoupá, na čemž se podepisuje hlavně atraktivita pořadů. Ve spojení s ČT Sport jsou to hlavně sportovní přenosy, zatímco na ostatních kanálech to jsou primárně pořady z domácí produkce. Jak jsme vás již v minulosti informovali, úspěch sklízí ČT především s řadou sérií, které se týkají kriminálních příběhů, nebo rozsudků ze soudních síní. Očekávat se dá i to, že letošní rok sledovanost ještě vzroste, a to díky MS v hokeji, nebo sportovnímu svátku, kterou jsou letní olympijské hry. Chybět nebude ale ani Euro 2016.

Česká televize investuje

V souvislosti s růstem příjmů se Česká televize rozhodla také k mnohem výraznějším investicím. A to nejenom do svých nových pořadů, filmů a seriálů. Jak jsme vás již informovali, budují se také nová regionální studia, která by měla více podpořit informační zpravodajství z konkrétních regionů, kde dnes lidé žijí.

Aktuálně v tv světě
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017
Již se stala poměrně jasnou stálicí na poli televizní zábavy. Řeč je o Tuty TV, která je kanálem, kterýž je ..
22.10.2017
Jak jsme vás již informovali, nebude to jenom veřejnoprávní televize, která se bude primárně snažit o to, aby mohla ..
17.10.2017