Co jsme nejvíce sledovali během pololetí?

Polovina roku 2017 je za námi, což pochopitelně znamená i to, že se můžeme podívat, jak se dařilo jednotlivým televizím. Nikoliv ale s ohledem na to, která vedla, ale s ohledem na to, jaké pořady patřily mezi nejsledovanější. Zde musíme říci, že některé jsou opravdu poměrně zajímavé.

Dominovala TV Nova

Jenom těžko bychom dlouhodobě našli pořad, který si drží stále vysokou sledovanost. Najdeme ho na TV Nova a jsou to Televizní noviny. Jde o hlavní zpravodajskou relaci, kterou v publiku, které je starší patnácti let, pravidelně sleduje necelých 46 procent diváků. Je tedy jasné, že i v prvním pololetí nenašly žádného konkurenta.

Dařilo se také ČT 1

Nova tedy jasně dominuje. Zároveň však musíme říci, že má jenom první místo. Když se podíváme na druhé, třetí i čtvrté, tak je spojeno s vysíláním České televize. Na druhé pozici skončil oblíbený seriál Četníci z Luhačovic, které v publiku 15+ sledovalo necelých 42 procent diváků. Na třetím místě se umístila Lída Baarová. Vysílání tohoto pořadu si nenechalo ujít zhruba 40 procent diváků. A jaký pořad je na celkovém čtvrtém místě? Domácí péče se sledovaností zhruba 45 procent.

Prima zaujala kriminálkou. A nejenom ona

Nyní se dostává na řadu také TV Prima, která vzala až páté místo v celkovém pořadí nejvíce sledovaných pořadů prvního pololetí roku 2017. Zde se umístil Temný kraj, což byla poměrně zajímavá kriminálka z lákavého prostředí.

Nebyla to ale jenom TV Prima, která jasně potvrdila, že kriminálky v současné době jasně táhnou. Nesmíme zapomenout na veřejnoprávní Českou televizi a její poměrně unikátní Svět pod hlavou. Jak díky tématu, tak i zajímavému hereckému obsazení jí patří šesté místo.

Jaké další pořady dominovaly?

Když se podíváme i na další seznam pořadů, které byly spojeny s poměrně vysokou sledovaností, tak nesmíme zapomenout na Sportovní noviny, nebo na Ordinaci v růžové zahradě 2, která se stále drží celkem vysoko. Nechyběly zde ale ani sportovní hokejová utkání, jako Česko – Francie, nebo Česko – Finsko, v rámci MS v hokeji.

Aktuálně v tv světě
Vánoční svátky jsou obvykle spojeny s pohádkami. Pokud pomineme koncept, který má Prima Cool, tak se toho většina ..
21.11.2017
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017
Již se stala poměrně jasnou stálicí na poli televizní zábavy. Řeč je o Tuty TV, která je kanálem, kterýž je ..
22.10.2017