ČT Art přinese Dokument Underground i kritické pořady

Stejně jako ostatní televizní stanice, i ČT Art představila své podzimní schéma. A i když televize funguje teprve rok (vysílat začala 1. září 2013), uvede celou řadu novinek, dokumentů i vlastních pořadů.

Nejvýraznější změny se dotknou čtvrtečních večerů. Začne se vysílat pořad Konfrontace Petra Fischera, který, jak je zjevné, bude moderovat Petr Fischer. Ten momentálně působí v redakci Hospodářských novin, kde pracuje jako komentátor, dříve pracoval zase pro Lidové noviny, českou verzi BBC nebo i pro Českou televizi. A ve své talk show hodlá kritickým pohledem představovat soudobé české umělce, s nimiž plánuje diskutovat nejen o jejich práci.

Vše až po desáté

Tento pořad se bude vysílat každý čtvrtek, a to od 22:25 hodin – a trvat bude půl hodiny. Není ale jediný, který starší diváky láká k obrazovkám v pozdnějších večerních hodinách. I nadále bude každé pondělí od 22 hodin pokračovat pořad Jasná řeč Josefa Chuchmy (moderátor mimochodem pracuje v příloze Orientace Lidových novin), který rozebírá kulturní události z uplynulého týdne. Středeční večery budou zase již tradičně patřit pořadu U zavěšené knihy, do kterého ale k moderátorské dvojici pánů přibudou i dvě ženy. A v neděli se lze po desáté hodině večerní dívat na Artemix nebo Třistatřicettři.

Dvořák i underground

Ale ČT Art nechystá jen jednu novinku. Od podzimu se bude vysílat 39dílný dokumentární cyklus nazvaný Fenomén Underground, který má za cíl přiblížit tuto subkulturu. Pro náročnější diváky tu naopak bude Devět symfonií Antonína Dvořáka – cyklus skladeb hraných Českou filharmonií. A kromě tradičních žánrů se můžeme těšit i na něco neobvyklého, a to na několik kabaretních představení, která budou vysílána živě v premiérově uváděném pořadu SM Kabaret 2014. Zkrátka bude toho dost a každý divák si najde to své, co se mu jistě zalíbí.

Aktuálně v tv světě
Detektivky jasně vedou a jasně táhnou. To Česká televize ví a tak se tímto tématem zabývá stále více. co aktuálně ..
23.11.2017
Vánoční svátky jsou obvykle spojeny s pohádkami. Pokud pomineme koncept, který má Prima Cool, tak se toho většina ..
21.11.2017
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017