ČT chystá seriál o četnících

Česká televize se pustila do výroby zcela nového seriálu, který zatím nese pracovní název Četnické trampoty. A se slavnými Četnickými humoreskami to není podobnost čistě náhodná – i když podle producentů půjde o jiný příběh i jiné hrdiny.

Seriál se začal natáčet teprve nedávno a práce na něm poběží předběžně do letošního listopadu. A pak se bude pokračovat zase od března do května. Za tu dobu by mělo vzniknout celkem šest dílů, přičemž každý by měl mít stopáž 75 minut. Kdy přesně se objeví na obrazovkách, ještě není jisté, ale mluví se zhruba o podzimu příštího roku.

Četníci a první republika

V případě Četnických trampot by mělo jít o historický kriminální seriál z dob první republiky, jehož hlavními hrdiny budou, jak jinak, četníci. Ústřední dvojici mladých strážců zákona ztvární Robert Hájek a Martin Donutil (mimochodem syn Miroslava Donutila), jejichž revírem bude lázeňské městečko na jižní Moravě. O vtipy, napětí, akci i rozličné pře a vztahové motanice nebude nouze. A trojčlenný tým režisérů ve složení Dan Wlodarczyk, Peter Bebjak a Pavel Jandourek slibuje zajímavou podívanou trochu ve stylu Četnických humoresek. Ostatně, první dva jmenovaní stáli i za úspěšným seriálem Případy 1. oddělení, takže od nich lze čekat kvalitní práci.

Zedníček i Tomicová

O čem všem to konkrétně bude, ještě není známo.  Zato se ví, že scénář napsali Tomáš Feřtek (taktéž spolupracovat na seriálu Případy 1. oddělení) a Petr Bok. Neopomenutelnou členkou filmařského štábu je i jeho výkonná producentka Darina Levová, která mimochodem pracovala i na Četnických humoreskách. A kromě již zmiňovaných dvou hlavních aktérů se v Četnických trampotách objeví i známá herecká jména jako Robert Jašków, Karel Dobrý, Pavel Zedníček, Ondřej Malý, Pavla Tomicová a Igor Bareš. Jak vidno, můžeme očekávat podívanou, která si v ničem nezadá s Četnickými humoreskami ani Případy 1. oddělení. Nebo to aspoň tvůrci seriálu slibují.

Aktuálně v tv světě
Vánoční svátky jsou obvykle spojeny s pohádkami. Pokud pomineme koncept, který má Prima Cool, tak se toho většina ..
21.11.2017
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017
Již se stala poměrně jasnou stálicí na poli televizní zábavy. Řeč je o Tuty TV, která je kanálem, kterýž je ..
22.10.2017