ČT natáčí krimiseriál s Langmajerem

Zdá se, že v současnosti jsou nejvděčnějšími seriály ty s kriminálními zápletkami. Toho využívá i Česká televize, která se rozhodla natočit jeden takový, ale podbarví ho navíc ještě tajemnou záclonou mystična a šmrnc mu dodá Jiřím Langmajerem v hlavní roli.

Den co den běží na českých televizních stanicích nespočet kriminálních seriálů, detektivek a podobně laděných sérií. Řada diváků hltá nejen ty starší a už ověřené, jakými jsou třeba Columbo či Komisař Rex, ale úspěchy slaví i americké moderní kriminálky, kde se to jen hemží moderními vyšetřovacími metodami i tou nejlepší technikou. Česká televize se ale nedává zlákat právě těmi – a nechce se ani držet ve stopách Columba. Přináší směs obojího – v novém krimiseriálu propojí klasické prvky detektivky, ale okoření to ještě nádechem rituálních vražd, při jejichž rozplétání se i samotní kriminalisté nestačí podivovat nad nejrůznějšími mystérii a záhadami.

V režii Stracha

Seriál nazvaný příhodně Labyrint se teprve nedávno začal natáčet, takže ještě není zřejmé, kdy se objeví na obrazovkách. O to zřejmější jsou ale jména jeho hlavních představitelů i tvůrčího týmu. Kromě již zmiňovaného Jiřího Langmajera, kterého tu budeme potkávat jako majora Remeše, se v chystané sedmidílné sérii setkáme ještě s herci, jakými jsou Zuzana Kanócz, Stanislav Majer, Anna Linhartová, Miroslav Donutil nebo také Lenka Vlasáková. A mnohé televizní diváky zřejmě osloví i jméno režiséra – vše totiž vzniká pod taktovkou Jiřího Stracha. Toho možná někteří menší diváci znají hlavně jako představitele loupežnického synka Lotranda z pohádky Lotrando a Zubejda, ale Strach také stojí jako režisér za filmy Osmy, Santiniho jazyk, Vrásky z lásky, Šťastný smolař, Anděl páně či BrainStorm. A mnozí už tak dobře znají jeho režisérský „rukopis“, který obvykle nezklame ani ty nejnáročnější.

Hledání brutálního vraha

A o čem že tahle novinka bude? Vše začíná ve chvíli, kdy je nalezeno tělo brutálně zavražděného muže. A než se kriminalistům podaří vypátrat pachatele a jeho motivy, začnou přibývat další rituální vraždy a vyšetřovatelé se ponořují hlouběji a hlouběji do temné minulosti.

Aktuálně v tv světě
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017
Již se stala poměrně jasnou stálicí na poli televizní zábavy. Řeč je o Tuty TV, která je kanálem, kterýž je ..
22.10.2017
Jak jsme vás již informovali, nebude to jenom veřejnoprávní televize, která se bude primárně snažit o to, aby mohla ..
17.10.2017