ČT postaví nové televizní studio za 299 milionů

Česká televize se konečně rozhodla. Po několika letech plánování, změn, soutěží a ústupků se začne 20. listopadu stavět zcela nové vysílací studio v Brně. Stát by mělo 299 milionů a útočiště v něm najde okolo 250 zaměstnanců veřejnoprávní televize.

Jak zřejmě mnoho lidí již ví, Česká televize nemá jen jediné sídlo, a to v Praze na Kavčích horách. Další studia má i v jiných městech republiky a jedno z nich již od  roku 1961 stojí v Brně v paláci Typos. A i když se v něm za to více než půlstoletí užívání odehrálo mnoho rekonstrukčních i organizačních změn, vedení ČT ani zaměstnanci pořád nebyli spokojení. Proč? Palác Typos byl původně konstruovaný jako obytný dům, a tak nikdy nešel zcela přizpůsobit představám vedení ČT. Proto se už několik let uvažuje o stavbě zcela nového studia. A ta nyní dostala zelenou.

Nově v Líšni

Již brzy by se veškerá technika, zázemí i zaměstnanci měli přesunout do zcela nového komplexu v Líšni, který by jim měl zcela vyhovovat. Ostatně, tomu odpovídá i cena stavby. Původně se hovořilo o neuvěřitelných 660 milionech korun, ale v průběhu let se tato částka snížila o více než polovinu. Vedení ČT totiž usoudilo, že v novém komplexu nebude stát zcela nový ateliér, ale dál se bude využívat ten současný, který se nachází v Židenicích. A na témže místě bude Česká televize i nadále skladovat svou techniku a využívat i další současné prostory. Cena nové budovy se tak snížila na předpokládaných 340 milionů – a díky vyhlášení veřejné soutěže se nakonec ukázalo, že komplex může stát „jen“ 299 milionů. A ČT navíc nějaké peníze posléze ještě přitečou zpět, protože až bude vše hotovo, je v plánu odprodat dosavadní prostory v paláci Typos.

V roce 2016

Předpokládaná doba stavby je rok a půl. Diváci by do té doby neměli zaznamenat žádné potíže, ale po přestěhování ČT by na tom naopak měli vydělat. Televize totiž rázem získá další prostory pro tvorbu svých pořadů.

Aktuálně v tv světě
Vánoční svátky jsou obvykle spojeny s pohádkami. Pokud pomineme koncept, který má Prima Cool, tak se toho většina ..
21.11.2017
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017
Již se stala poměrně jasnou stálicí na poli televizní zábavy. Řeč je o Tuty TV, která je kanálem, kterýž je ..
22.10.2017