ČT točí seriál podle sitcomu Raymonda má každý rád

Z více než dvou stovek dílů se stane pouhých dvanáct. Takový je plán veřejnoprávní České televize, která se rozhodla adaptovat oblíbený americký sitcom Raymonda má každý rád a vytvořit z něho ryze český seriál o konečném počtu dílů.

Tenhle seriál se stal v Americe hitem. A nejen tam. Příběh o sportovním novináři Raymondu Baronovi, který musí řešit nejen svůj pracovní a osobní život, ale ještě i těžkosti plynoucí ze sousedství s vlastními rodiči, bavil miliony diváků. A úspěch daleko přesáhl hranice kontinentu – seriál odvysílala celá řada zemí světa a mnoho z nich si ho upravilo podle svého – mezi jinými se adaptace objevily v Polsku, Rusku či Izraeli. A nyní se do téhož pouští Česká televize.

Příští podzim

Jak se zdá, počeštělá verze Raymonda má každý rád by se měla stát jedním z taháků příštího podzimu – právě tehdy se totiž ve vysílání má obejvit. Nyní se na dvanáctidílné sérii pilně pracuje a ČT doufá, že vše vyjde podle plánů. Autorská práva získala nedávno od Sony Pictures Television a tvorbu seriálu svěřila producentovi Janu Šternovi. A nepůjde o žádný nezajímavý brak, v seriálu by se měla objevit herecká esa jako Saša Rašilov, Pavel Zedníček, Eva Holubová, David Novotný či Jitka Schneiderová. A už ti zaručují, že by mělo jít o zábavu pro celou rodinu, u které by se neměl nikdo nudit.

Obavy diváků

Zatímco v ČT tento projekt budí nadšení, mnoho diváků ho již nyní očekává s napětím a nejistotou. Kdo zná a zamiloval si původní americký sitcom, oprávněně se obává, aby adaptací neztratil své kouzlo. Už takhle je jasné, že předěláním do pouhých několika dílů půjde o v podstatě úplně jiný příběh, který nedokáže postihnout všechny peripetie Raymonda Barona. Ale neznamená to ještě, že by muselo jít o špatný nápad. Třeba producenti mile překvapí – jen bude nutné oprostit se od děje sitcomu a dát šanci tomuhle projektu.

Aktuálně v tv světě
Vánoční svátky jsou obvykle spojeny s pohádkami. Pokud pomineme koncept, který má Prima Cool, tak se toho většina ..
21.11.2017
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017
Již se stala poměrně jasnou stálicí na poli televizní zábavy. Řeč je o Tuty TV, která je kanálem, kterýž je ..
22.10.2017