ČT získala Sherlocka i Děsivé dějiny

Veřejnoprávní Česká televize pro své diváky chystá další řadu novinek – nejedná se ale o původní českou tvorbu, nýbrž o oblíbené a slavné zahraniční filmy a seriály. Ty pro své vysílání získala na prestižním veletrhu v Cannes.

Na mezinárodní televizní veletrh Mipcom se každoročně vydávají zástupci desítek, ba možná i stovek televizních stanic z celého světa. Vzájemně si představují své žhavé novinky, nabízejí je zahraničním kolegům k vysílání a sami pátrají po tom, co by mohlo zaujmout právě jejich diváky. A tak se letos nevrací s prázdnou ani Česká televize.

Medvídek Pú i napětí

Zástupci veřejnoprávní televize již ohlásili, že se jim podařilo získat vysílací práva na v zahraničí oblíbený seriál Sherlock, takže se tuzemští diváci brzy dočkají nové série. To ale není vše. Na obrazovkách se v blízké době objeví i pokračování seriálů Pan Selfridge a Gomorrah. Seriáloví fandové také jistě ocení i Emmy oceněný seriál Black Mirror, který se ČT také podařilo získat. A milovníky Hvězdných válek nejspíš nadchne jejich variace v podobě animovaného seriálu Star Wars Povstalci. Na své si ovšem přijdou i ti nejmenší. Právě pro ty se budou vysílat nové příběhy o medvídkovi Pú. A pokud je baví dějiny podané zábavnou formou, bude pro ně připraven seriál BBC nazvaný Děsivé dějiny.

Uspěla Micimutr

Takový veletrh ale není jen o tom, že televize něco získávají, ale snaží se dál do světa poslat i svou vlastní tvorbu. ČT tentokrát slavila úspěch s pohádkou Micimutr, o kterou projevili zájem Japonci. Zahraniční producenti a ředitelé televizí také prý měli nadměrný zájem o dětskou tvorbu, která se objevuje na obrazovkách České televize – stanici se tak podařilo udat například seriál Méďové na cestách či Filharmoniky na ulici. Budou se vysílat nejen v našich sousedních státech, ale dostanou se takto i do skandinávských zemí nebo až za Atlantský oceán.

Aktuálně v tv světě
Vánoční svátky jsou obvykle spojeny s pohádkami. Pokud pomineme koncept, který má Prima Cool, tak se toho většina ..
21.11.2017
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017
Již se stala poměrně jasnou stálicí na poli televizní zábavy. Řeč je o Tuty TV, která je kanálem, kterýž je ..
22.10.2017