Jak si vedlo MS v hokeji z hlediska sledovanosti?

Mistrovství světa v ledním hokeji je definitivně za námi. Pokud jste jednotlivá utkání příliš nesledovali, okrajově zmíníme, že letošním mistrem se stejně jako v loňském roce stala Kanada. Náš tým po celkem suverénním vítězství ve skupině zaváhal hned ve čtvrtfinále, což znamenalo nutnost jet domů bez medaile.

Výsledky tedy známe a tak se podívejme i na to, jak na tom bylo letošní MS z hlediska sledovanosti. Pravidelně jsou jednotlivé sportovní události sledovány se zájmem. A ani letos tomu nebylo jinak. Z celkového průměru vychází, že naši reprezentaci v rámci zápasů sledovalo na 1,3 milionu dospělých lidí.

Horší čísla, než v loňském roce

I když se jedná z hlediska sledovanosti o úspěch a Česká televize může mít přirozeně radost, je třeba říci, že loňská sledovanost byla o něco lepší. Důvody jsou pravděpodobně dva. V první řadě je to patriotismus, jelikož loňské MS v ledním hokeji se konalo v České republice. Druhým důvodem byl postup našich až do bojů o medaili, což logicky přilákalo k obrazovkám také velký počet lidí. A to i přesto, že řada z fanoušků byla na samotném zápase osobně, nebo ho sledovala na velkoplošných televizích přímo v konkrétních městech.

Jaké zápasy byly nejsledovanější?

Celkové informace o sledovanosti tedy již víme. Každý zápas v průměru sledovalo 1,3 milionu dospělých, což znamená podíl zhruba 49 procent. Podíváme-li se také na to, jaký zápas naší reprezentace patřil k nejsledovanějším, tak to byl trošku překvapivě duel s Dánskem, kdy se dívalo 1,7 milionů lidí. Hned za ním skončil duel s USA. Ten celkově nepřekročil výše uvedené číslo, a to ani přesto, že pouze na závěrečné nájezdy se dívalo přes 2,5 milionu diváků.

Když pomineme naši reprezentace a podíváme-se na nejsledovanější zápas z celého programu, tak dle očekávání dominovalo finále Finska a Kanady. To však sledovala jenom zhruba polovina lidí, kteří vyhledávali zápasy naší reprezentace.

Aktuálně v tv světě
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017
Již se stala poměrně jasnou stálicí na poli televizní zábavy. Řeč je o Tuty TV, která je kanálem, kterýž je ..
22.10.2017
Jak jsme vás již informovali, nebude to jenom veřejnoprávní televize, která se bude primárně snažit o to, aby mohla ..
17.10.2017