Na ČT se vrací nová Hodina pravdy

Česká televize se rozhodla vrátit na své obrazovky neotřelý a originální pořad Hodina pravdy. V něm se pravidelně utkávaly rodinné či spřátelené týmy a snažily se ukázat, jak za krátký čas dokázaly vypilovat nelehkou dovednost, kterou dostali za úkol. Nyní ale přichází i řada novinek.

Pořad se svého času objevoval na České televizi pravidelně a získal si svůj okruh diváků. Pak jednoduše skončil a zřejmě jen málokdo doufal, že se ještě vrátí. Ale je tomu tak. Vedení ČT nyní oznámilo, že staronová Hodina pravdy se začne vysílat od soboty 21. března, a to v hlavním vysílacím čase od 20 hodin. Základ show zůstává stejný, ale došlo i k několika změnám.

Nový moderátor i týmy

Tím, co diváci zaznamenají na první pohled, je změna hlavní tváře pořadu. Nově ho bude moderovat herec Aleš Háma, který mu svým specifickým humorem a vtipnými glosami jistě dodá modernější a humornější ráz. Režie se jako u minulé „série“ ujal Hámův kolega a dlouholetý spolupracovník Jakub Wehrenberg. Ale to není vše. V pořadu se opět bude jednat o to, že přihlášený a vybraný tým dostane na počátku nelehký úkol hodný často i cirkusového akrobata. Účastníci budou mít týden na to, aby úkol natrénovali, zdokonalili se v něm – a pak vyšlou jednoho svého zástupce, aby přímo v televizním studiu předvedl, jak mu to jde. Nemusejí přitom soutěžit jen rodinní příslušníci, ale třeba i skupinka kamarádů nebo kolegů z práce. Omezení zde nejsou žádná.

Pomoc pro charitu

Stejně jako v minulosti, i nyní se bude soutěžit o věcné, hodnotné ceny. A vítězný tým si následně sám může vybrat, o jakou konkrétní cenu má zájem – a tu také dostane. Ale aby nešlo jen o boj o vlastní obohacení, je tu ještě jedna novinka – v každém díle se bude bojovat o takzvanou „cenu pro někoho“. Znamená to, že pokud tým zvítězí, vyhraje cenu nikoliv pro sebe, ale pro jiné, potřebnější lidi. Může jít buď o charitu, nebo třeba zájmovou činost – jak naznačilo vedení ČT, v jednom díle se tak třeba vedoucí dětského tábora budou snažit vyhrát něco pro své svěřence.

Aktuálně v tv světě
Vánoční svátky jsou obvykle spojeny s pohádkami. Pokud pomineme koncept, který má Prima Cool, tak se toho většina ..
21.11.2017
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017
Již se stala poměrně jasnou stálicí na poli televizní zábavy. Řeč je o Tuty TV, která je kanálem, kterýž je ..
22.10.2017