Nova bude zdražovat reklamu

Nedávno jsme vás informovali o tom, že se TV Prima rozhodla ke zdražení reklamního prostoru na svém hlavním, ale i na všech ostatních kanálech. Bylo to hlavně z důvodu stále větší poptávky. Podle posledních informací to nyní vypadá, že rozhodně nebude jedinou televizí, která se rozhoduje zdražit. Dražší reklamní prostor nyní bude mít i současná komerční jednička na trhu, a to konkrétně TV Nova. A to jak se svým hlavním kanálem, tak samozřejmě se svými ostatními kanály, kterým se zdražení také zcela logicky nevyhne.

Důvody jsou stejné

Pokud se podíváme na hlavní důvody daného zdražení, jsou logicky stejné, jako u TV Prima. Jde hlavně o vysoký zájem inzerentů, což je spojeno s tím, že reklamní prostor je téměř vyčerpán. Zdražení může pomoci nejenom zmenšit množství reklamy v televizi, ale zároveň může přinést stejné, ale spíše větší zisky. A s nimi TV Nova určitě počítá.

Pokud se podíváme na konkrétní termín, tak tomu zcela určitě nebude v letošním roce, jelikož zdražení nastane až v roce příštím, tedy hned na počátku roku 2017. Kromě změny cen by mělo dojít i k lehké úpravě takzvaných bundlů, ve kterých se reklama aktuálně prodává. Půjde ale spíše o rozdělování v souvislosti s celkovou tematičností, jelikož jsou inzerenti, kteří cílí jenom na určité skupiny diváků a ty jim Nova se svými různými kanály umí nabídnout.

O kolik se zdražuje?

Známo je už i konkrétní číslo, o kolik komerční jednička bude zdražovat. Můžete si být jisti tím, že to nebude suma nijak výrazně vysoká, jelikož by mělo jít zhruba jenom o čtyři procenta. Pokud to porovnáme s konkurenční Primou, tak ta své ceny za reklamu navýšila poměrně rapidně. Jak jsme již psali, zde mohou sumy vzrůst o více než deset procent oproti současným ceníkovým cenám. Na druhou stranu pokud si televize stále věří, že to bude ku prospěchu, je to krok, který je čistě v jejích rukách.

Aktuálně v tv světě
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017
Již se stala poměrně jasnou stálicí na poli televizní zábavy. Řeč je o Tuty TV, která je kanálem, kterýž je ..
22.10.2017
Jak jsme vás již informovali, nebude to jenom veřejnoprávní televize, která se bude primárně snažit o to, aby mohla ..
17.10.2017