Nova válčí s Primou o Vinaře

Zdálo by se to jako naprosto nezávadný seriál, který má jen pobavit diváky a televizi přinést vysokou sledovanost a spoustu peněz z reklam. A to také seriál Vinaři do puntíku plní. Jenže zatímco vedení FTV Prima si mne ruce nad úspěchem, na Nově to vře.

Je veřejným tajemstvím, že Vinaře si oblíbilo velké množství diváků a pravidelně k nim usedají. Ostatně jako k dalším nekonečným seriálů. A většinou tím drsně drtí konkurenční Kriminálku Anděl, která ve stejný čas běží na Nově. Co s tím? Za běžných okolností by se s tím Nova musela prostě smířit a snažit se diváky přilákat třeba nějak jinak. Ale vedení televize vytáhlo zbraně nejtěžšího kalibru a začala soudní tahanice.

Kdo je v právu?

Seriál se sice od počátku vysílá na FTV Prima, ale už týden po jeho premiéře se Nova obrátila na soud a žádala o předběžné opatření a zastavení vysílání. Že prý původně tento koncept vznikal pro ni a už měla i aranžmá a scénář prvního dílu. I když ho nakonec získala od producentů Prima, byl by to nejspíš důvod k zastavení. Jenže zatímco vedení TV Nova trvá na této verzi, Prima zase říká, že to není pravda a žádné z podkladů zaslané soudu tomu nenasvědčují. Zavládl tedy boj o autorská práva a Nova navíc žádá proplacení svých nákladů na vznik seriálu.

Zákulisní boje

Nikdo před verdiktem soudu nemůže jasně říci, kde je pravda a co je jen tvrdý konkurenční boj. Nicméně se proslýchá, že jeden z producentů seriálu, Tomáš Vican, se TV Nova k tomuto konceptu nikdy neupsal. A aby Nova měla autorská práva na seriál, museli by jí je svěřit všichni jeho autoři. Takže tento boj nejspíš vyplyne do ztracena. Ať už ale dopadne jakkoliv, podle dosavadní situace se zdá, že vysílání Vinařů to nijak neohrozí a minimálně v blízké budoucnosti se i nadále budou objevovat na obrazovkách FTV Prima.

Aktuálně v tv světě
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017
Již se stala poměrně jasnou stálicí na poli televizní zábavy. Řeč je o Tuty TV, která je kanálem, kterýž je ..
22.10.2017
Jak jsme vás již informovali, nebude to jenom veřejnoprávní televize, která se bude primárně snažit o to, aby mohla ..
17.10.2017