Proč v létě neběží Ordinace ani Ulice?

Možná už vás to také napadlo. Proč se s příchodem léta pokaždé tak dramaticky mění televizní programy a dosud zajetá schémata? Proč si seriály dávají pauzy a na obrazovky se vrací staré, léty ověřené filmy a série? Důvodů je hned několik.

Pro televizní diváky, kteří každý podvečer usedají k Ulici a dvakrát týdně napjatě sledují nové osudy hrdinů z Ordinace v růžové zahradě 2, je to šok. S příchodem července je všemu konec a na bezmála dva měsíce vše mizí. Přitom je to vždy tak napjaté a leckteří se už nemohou dočkat, až budou dál sledovat své oblíbence. A často se zlobí, proč je pauza. Jenže televize pro to mají neprůstřelné argumenty.

Úbytek diváků i reklamy

Televizní stanice by klidně mohly pokračovat v obvyklém vysílání, ostatně všechny seriály jsou předtočené. Ale lidé v létě televizi tak často nepouštějí, raději tráví čas na zahradě, jezdí na výlety a na dovolené, a své oblíbené pořady by nestíhali. A to ani večer, protože málokdo v krásném teplém večeru chodí domů už na osmou hodinu, aby usedl k televizi. A když lidé odjedou na čtrnáctidenní dovolenou, rázem přijdou o čtyři díly Ordinace a rovnou deset dílů Ulice. Právě proto všechny televize ustupují a seriály přerušují. Neměly by sledovanost a tím pádem ani dostatek reklamy. Pokračování v rozjetých sériích by se tak stávalo nevýhodné pro všechny strany.

Návrat hitů

V létě většinou nezačínají ani nové seriály, i když letos se na Primě chystají Svatby v Benátkách (podobně jako loni odstartovali Doktoři z Počátků). Naopak se na obrazovky vracejí snímky, které všichni zbožňují a kvůli nimž si televizi pustí. A když si ji nepustí, tak se nic neděje, protože tyhle seriály přece už nesčetněkrát viděli. I letos se tak po obrazovkách bude prohánět Louis de Funes, Vinnetou s Old Shatterhandem nebo čeští Chalupáři. Zkrátka oddechové snímky pro oddechový čas. A úplně stejně tomu bude i v příštích letech.

Aktuálně v tv světě
Detektivky jasně vedou a jasně táhnou. To Česká televize ví a tak se tímto tématem zabývá stále více. co aktuálně ..
23.11.2017
Vánoční svátky jsou obvykle spojeny s pohádkami. Pokud pomineme koncept, který má Prima Cool, tak se toho většina ..
21.11.2017
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017