Reklamy v TV – jak jsme na tom v porovnání se světem?

Také vám při sledování televize vadí tolik nepříjemné reklamy? Pokud máte placenou televizi, lze se jim několika způsoby vyhnout. V rámci klasického vysílání však tuto možnost nemáte, což přirozeně znamená problém spojený hlavně s faktem, že jste nuceni reklamní bloky přetrpět. Není to však problém jenom České republiky, jelikož reklamní přestávky do televizního vysílání patří po celém světě. A jak je na tom právě Česko v porovnání se světem? Dá se říci, že se drží na průměru.

Nejvíce Singapur a USA

Právě zde jsou lidé vystaveni reklamě nejvíce. Pokud kromě té televizní zahrneme i různé ostatní reklamní formáty, které na nás mohou během dne útočit, znamená to, že v Singapuru je to více než 360 reklam za den. V USA jer to zhruba o stovku reklam méně. Podobná čísla jsou spojena i s Velkou Británií. Nejlépe je na tom naopak Mexiko, kde lidé vidí reklamu zhruba jenom dvacetkrát za den. Ještě lépe je na tom třeba Ukrajina, kde jich je 14, nebo Indie, kde se číslo drží pod desítkou.

Dále nesmíme opomenout to, že ve světě je to hlavně reklama internetová, která útočí na konzumenty nejvíce. Nyní je pravý čas podívat se k nám, jelikož v tuto chvíli musíme říci, že v naší zemi je to naopak televize, kde reklamy sledujeme nejčastěji.

Jak jsme na tom?

Podívejme se i na konkrétní čísla. A začněme právě televizí, která dominuje. Průměrný český občan tak během jednoho běžného dne vidí zhruba 16 televizních reklam, dále je to 13 reklam internetových a dále vidí několik reklam v časopisech, nebo slyší ty v rádiu. Každopádně je jasné, že čísla jsou poměrně velká, zvláště v porovnání s tím, kolik lidí televizi ani nemá, nebo kolik ji téměř nesleduje. Na druhou stranu dodejme, že právě reklamy mají velký vliv na možnost koupě kvalitních pořadů. Jsou tedy jedním z nejdůležitějších zdrojů příjmů, a to u každé televizní stanice u nás.

 

Aktuálně v tv světě
Detektivky jasně vedou a jasně táhnou. To Česká televize ví a tak se tímto tématem zabývá stále více. co aktuálně ..
23.11.2017
Vánoční svátky jsou obvykle spojeny s pohádkami. Pokud pomineme koncept, který má Prima Cool, tak se toho většina ..
21.11.2017
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017