Televize Nova se vrací do Asociace televizních organizací

Různých asociací je v dnešní době celá řada. A platí to samozřejmě i v oblasti televizní zábavy a televizí jako takových. Jedním z typických příkladů je určitě TV Nova. Ta před třemi lety začala svou rebelii, jelikož to vystoupila z Asociace televizních asociací, kterou můžeme znát také pod názvem ATO. Nyní je však situace zcela jiná, jelikož se televize vrací. Hlavním důvodem předchozího jednání byl především spor o data, která plynula z měření televizní sledovanosti. Jelikož se daný spor nepovedlo vyřešit, Nova dle původních slov definitivně odešla. Jak je patrné, tak definitivní to zase nebylo.

Návrat byl plánován už mnohem dříve

Pokud sledujete různé dění, stejně jako různá vyjádření právě okolo této televize, rozhodně vám neunikly ani informace o tom, že už před dvěma lety Nova uvažovala o návratu. Vše se však výrazně posunulo a tak oficiální návrat se konal až nyní. Asociace televizních organizací je nyní opět kompletní, a tak opět sdružuje všechny hlavní tuzemské televize, kam se řadí jak už zmíněná Nova, tak samozřejmě také Prima, stejně jako Óčko a Česká televize. Členem dané asociace je však i jedna soukromá společnost, konkrétně prodejce reklamy. Jedná se o společnost Atmedia.

Změny minimální

I když se na první pohled může zdát, že se vstupem Novy zpět do Asociace řada věcí změní, a to především v oblasti možnosti odebírat data o sledovanosti, není tomu tak. Už samotný výstup totiž nebyl tak definitivní, jak se mohlo na první pohled zdát. Nova totiž byla po celou dobu poté vedena jako obchodní partner. A to jí samozřejmě umožňovalo konkrétní data o sledovanosti dále odebírat. Na stejném principu funguje i celá řada dalších, spíše menších televizí, které se nechtějí stát členy dané asociace, ale zároveň mají zájem právě na možnosti odběru dat. Na druhou stranu členství může přinášet přístup k novějším technologiím, jako je teď aktuální crossplatformní měření videoobsahu.

 

Aktuálně v tv světě
Vánoční svátky jsou obvykle spojeny s pohádkami. Pokud pomineme koncept, který má Prima Cool, tak se toho většina ..
21.11.2017
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017
Již se stala poměrně jasnou stálicí na poli televizní zábavy. Řeč je o Tuty TV, která je kanálem, kterýž je ..
22.10.2017