TV Metropol u konce s dechem

Další z regionálních televizí v České republice je podle všeho u konce s dechem. Tedy ekonomickým dechem, alespoň podle oficiálního vyjádření provozovatele. A zdá se, že u konce s dechem je nejen ona sama. K poslednímu červnu tohoto roku definitivně končí vysílání Metropol TV. Kdysi nadějný a ambiciózní projekt regionální televizní stanice vzal za své, když nenaplnil očekávání a předsevzetí, které do něj byly vloženy a to ani napodruhé.

Projekt uhlobarona Měkoty

Původní investor a majitel miliardář Luboš Měkota byl spojený a s divokou privatizací Mostecké uhelné společnosti. Dnes švýcarským soudem v Bellinzoně nepravomocně odsouzený Luboš Měkota (již zesnulý) mimo jiné provozoval i další neúspěšný kanál TV Pětka, jež „shodou okolností“ rovněž skončil v konkurzu. Z výše uvedeného důvodu smrti majitele, obstavení jeho majetku a následné insolvence společnosti byl kanál Metropol TV postoupen v červnu roku 2013 jinému zájemci.

Projekt podnikatele Františka Savova

Z projektu Luboše Měkoty se stal projekt podnikatele Františka Savova. Zajímavostí přitom je, že o koupi Metropol TV se mimo jiné ucházel tehdy začínající mediální magnát Andrej Babiš anebo majitel televize Barrandov a mediální agentury Médea Jaromír Soukup. V červnu roku 2013 byla společnost Metropol TV koupena vydavatelstvím Mladá fronta a.s. a to díky své dceřiné společnosti MF TV s.r.o. Licence pro pozemní vysílání na území města Prahy a středních Čech byla udělena na dobu 12 let. Model vysílání byl dvaceti čtyřhodinový a plnohodnotný. Nicméně o necelý rok později, je podnikatel a majitel vydavatelství František Savov policií obviněn za nadměrné odpočty DPH v řádu několika miliard.

František Savov toho času na útěku, Metropol TV toho času na konci vysílání

V současné době je stíhání Františka Savova vedeno jako stíhání proti uprchlému. Společnost MF TV s.r.o. oznámila. že vzhledem k tristním finančním výsledkům ukončí vysílání Metropol TV dnem 30.6.2014. Zaměstnanci společnosti najdou uplatnění ve vydavatelství Mladá fronta a.s., která se bude dál věnovat pouze své primární činnosti a to je vydávání knih, periodik a dalších publikací. O dalších krocích Františka Savova není nic známo.

Aktuálně v tv světě
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017
Již se stala poměrně jasnou stálicí na poli televizní zábavy. Řeč je o Tuty TV, která je kanálem, kterýž je ..
22.10.2017
Jak jsme vás již informovali, nebude to jenom veřejnoprávní televize, která se bude primárně snažit o to, aby mohla ..
17.10.2017