Večerníček slaví 50 let a dostává od ČT velké dary

Provází už několikátou generaci, nedají na něj dopustit malí ani velcí a jako jeden z mála pořadů se na obrazovkách Československé a později České televize dodnes udržel ve skoro původní podobě. Řeč je o Večerníčku, podvečerním pohádkovém pořadu pro děti, který se dodnes těší velké oblibě. A letos slaví neuvěřitelných 50 let.

Existuje nespočet pořadů pro děti, krátkých i delších pohádek a dalších formátů, ale všechny mají jen omezenou životnost. Žádný z nich se dosud nevysílá tak dlouho jako Večerníček. A není se čemu divit, protože pro něj vzniklo tolik seriálových pohádek a příběhů, které se vryly do paměti celých generací, že mu nemůže konkurovat snad vůbec nic a nikdo. A protože se letos slaví tak úctyhodné výročí, Česká televize se rozhodla připravit na webu ČT :D interaktivní galerii s medailonky symbolických 50 večerníčků, nazvanou Padesát hvězd Večerníčku. Mezi nimi nechybějí samozřejmě ani ty nejznámější, jakými jsou třeba Krkonošské pohádky, O loupežníku Rumcajsovi, Spejbl a Hurvínek, Bob a Bobek, Krysáci, Žížaláci, O makové panence, Pohádky z mechu a kapradí, Mach a Šebestová či O krtkovi.

Pocta kreslíři

Nejde jen o samotné pořady a pohádky, kterých už vznikl nespočet a pořád se tvoří další a novější. Toto výročí má být také poctou výtvarníkovi Radku Pilařovi, který je autorem postavičky Večerníčka. Bez tohoto střapatého kluka s papírovou čepicí už si začátek a konec pořadu snad ani neumíme představit a jeho pozdravy máme vryty do paměti všichni. Ostatně, Pilař nestvořil jen tuto kouzelnou postavičku, ale i celou řadu večerníčků.

Další dary

Interaktivní galerie je jen prvním z dárků, které Česká televize tomuto pořadu přichystala. Podle vedoucí webu ČT :D Štěpánky Sunkové se chystají i další aktivity, jež potěší nejen malé diváky, ale i jejich rodiče. Oslavovat se bude celý rok, a to i když samotné výročí odvysílání prvního večerníčku spadalo už na 2. ledna.

Aktuálně v tv světě
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017
Již se stala poměrně jasnou stálicí na poli televizní zábavy. Řeč je o Tuty TV, která je kanálem, kterýž je ..
22.10.2017
Jak jsme vás již informovali, nebude to jenom veřejnoprávní televize, která se bude primárně snažit o to, aby mohla ..
17.10.2017