Velikonoce se blíží. Co nás čeká na obrazovce České televize?

Naše hlavní veřejnoprávní televize, a to kanál ČT1, má každoročně k dispozici v období Velikonoc poměrně zajímavou programovou skladbu. Jiné to nebude ani nyní, a tak se pojďme podívat, co vlastně konkrétně chystá. Samozřejmostí bude to základní, a to pořad Pomozte dětem, který je již tradiční součástí hlavního vysílacího času. Jedná se o zábavný pořad, jehož cílem je vybrat co nejvíce peněz na pomoc dětem hlavně z dětských domovů, a to po celé naší zemi. Tato akce má vždy velký úspěch.

Kromě toho se však Česká televize zaměří také na poměrně starší pořady, a to nejenom s biblickou tématikou, které s velikonocemi velmi souvisí. Součástí programů tak budou i filmy pro pamětníky, a to například Saturnin, nebo Eva tropí hlouposti. Ochuzeni ale nebudou ani milovníci pohádek, a to v podobě jedné z nejoblíbenějších, kterou je Šíleně smutná princezna. To vše se tedy odehraje na hlavním kanálu, kde nebude chybět onen běžný základní stavební kámen, a to ve formě zpravodajských pořadů, které jsou nezbytností kdykoliv.

Na Velikonoce se ale chystají i dva úzce zaměřené kanály. Jedním z nich je i ČT Art, který je zaměřený na úzce profilované filmy s vyšší přidanou hodnotou. I zde tak lze čekat filmy zaměřené na uměleckou tématiku, která však může být spojena s křesťanskými svátky jako takovými. Co však bude lákat ty nejmenší, to je kanál ČT :D, který je zaměřený pouze na děti, a vzhledem k vysoké sledovanosti stále rozšiřuje svůj vysílací čas. Zde budou samozřejmostí pásma pohádek pro děti doslova jakéhokoliv věku, a to od těch filmových, až po ty kreslené. Ti vše doplní také filmy určené pro celou rodinu, a to ať už v podobě zmíněné pohádky Šíleně smutná princezna, tak i v podobě oblíbených stálic, jako je film Ať žijí duchové!, nebo Kdopak by se vlka bál. To vše a mnohem více tak ČT pro své diváky připravuje.

Aktuálně v tv světě
Detektivky jasně vedou a jasně táhnou. To Česká televize ví a tak se tímto tématem zabývá stále více. co aktuálně ..
23.11.2017
Vánoční svátky jsou obvykle spojeny s pohádkami. Pokud pomineme koncept, který má Prima Cool, tak se toho většina ..
21.11.2017
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017