Nova, Prima a Óčko se spojují

Myslíte si, že spojení daných televizí, tedy jedněch z hlavních konkurentů je nesmysl? Pokud jde o televizní vysílání jako takové, máte samozřejmě pravdu. V tomto směru bude stále vrcholit boj o konkrétního diváka a bude tak maximálně jasné, že zde žádné ústupky nebudou. Přesto ale platí, že ke spojení televizních kanálů Nova, Prima a Óčko skutečně došlo. Ale v rámci zcela jiné souvislosti. Tato trojice totiž na naplánované tiskové konferenci oznámila, že společně vytvářejí zcela novou asociaci, která má za cíl hájit zájmy celoplošných vysílatelů. Konkrétní název je Asociace komerčních televizí a hlavním cílem vytvoření bylo to, aby bylo možné získat mnohem lepší vyjednávací schopnosti proti různým nařízením a zákazům.

Jaký je hlavní důvod vzniku?

Pokud vás přesně zajímá, proč se Nova, Prima a Óčko spojují a zakládají AKTV, je to dáno hlavně tím, že chtějí primárně hájit své zájmy jak vůči státu, tak i vůči Evropské unii. Pokud budeme konkrétní, tak hlavní oblastí je především legislativa, autorská práva, ale i technika a marketing. Jedním z hlavních důvodů je například i boj proti směrnicím, které se týkají reklamního obsahu v dětských pořadech. Zde AKTV jasně uvádí, že právě reklamy jsou důležité proto, aby bylo za co dané pořady kupovat. A to i ty dětské. Pokud nebude reklama, nebudou ani dětské pořady. Divák tak bude odkázaný především na internetová vysílání. A zde se nejenom nevyhne konkrétním reklamám, ale v této rovině nedochází ani k jejich jakékoliv regulaci, právě v souvislosti s dětskými pořady. Témat má však Asociace více.

Přidají se i další

Nova, Prima a Óčko samozřejmě očekávají, že jejich Asociace komerčních televizí nebude složena jenom ze tří zakládajících členů. Očekávají, že se postupně přidají také další větší či menší komerční televize, které budou mít také jak společný zájem, tak tímto krokem získají také mnohem lepší vyjednávací pozici.

Aktuálně v tv světě

Kromě toho, že na 8. března připadá Mezinárodní den žen, na TV Nova se zároveň objeví ..

09.03.2026

Dokumentární seriál České televize 13. komnata, jenž odhaluje slabosti a bolístky lidí, ..

07.03.2026
Existují filmy, které budou mít v srdcích diváků čestné místo navždy. K těmto snímkům řadíme také sérii Návrat ..
01.03.2026

Aby měli všichni lidé přístup k informacím, rozhodla se Česká televize zavést ..

25.02.2026
Některé filmy ani po letech neztrácejí své kouzlo a poslání. Jedním z takových snímků je také mysteriózní thriller ..
19.02.2026
Po bouřlivém odchodu z pořadu Top Gear v roce 2016 se trojice Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May přesunula do ..
12.02.2026
Život na první pohled šťastného a úspěšného mladého páru je razantně přerušen a zatímco manžel si odpykává trest ..
10.02.2026

Jak trávíte víkendová rána? Jestli si je nedokážete představit bez společnosti ..

09.02.2026

Zimní olympijské hry 2026 budou oficiálně zahájeny již v pátek 6. února a potrvají až ..

05.02.2026
V roce 2022 představil režisér Robert Eggers divákům akční, dobrodružný, syrový a brutální snímek Seveřan, který ..
30.01.2026